Hotel Thoroughbred

Majoituspaikan taso: 2
Hotelli

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Nauti vierailustasi kohteessa Pariisi yöpymällä Hotel Thoroughbred -majoituspaikassa. Asiakkaat voivat hyödyntää ilmasiet edut, joihin kuuluu muun muassa langaton internetyhteys ja pysäköintialue.

Arvostelut

10 kautta 10, Asiakkaiden suosikki
Saanut huippuarvosteluja

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Savuton

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (4)

  • Siivous (pyynnöstä)
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Yhteinen olohuone
  • Matkatavarasäilytys

Kodin mukavuudet (6)

  • Oma kylpyhuone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Hissi
  • Säädeltävä ilmastointi huoneessa
  • Kaapelitelevisio
  • Ylelliset vuodevaatteet
Nykyinen hinta on 140 €
sisältää verot ja maksut
26.10.–27.10.

Huonevaihtoehdot

Comfort-huone

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 37 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Comfort-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(6 arvostelua)
  • 23 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
530 Main St, Paris, KY, 40361

Lähettyvillä

  • Duncan Tavern Historic Center - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Hopewell Museum - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Paris & Bourbon County Public Library - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Nannine Clay Wallis Arboretum (puutarha) - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Hartfield & Co. - 5 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä

Liikkuminen

  • Lexington, Kentucky (LEX-Blue Grass) – 35 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Wendy's - ‬4 min ajomatka
  • ‪Hardee's - ‬12 min kävelymatka
  • ‪Taco Bell - ‬3 min ajomatka
  • ‪Long John Silver's - ‬3 min ajomatka
  • ‪Perico's - ‬4 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Thoroughbred

  • Nauti vierailustasi kohteessa Pariisi yöpymällä Hotel Thoroughbred -majoituspaikassa. Asiakkaat voivat hyödyntää ilmasiet edut, joihin kuuluu muun muassa langaton internetyhteys ja pysäköintialue.

Yleistä

Hotellin koko

    • 19 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Asiakkaat saavat pääsykoodin
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan*
    • Avustajaeläimet tervetulleita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle))

Pysäköinti

    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti paikan päällä
    • Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Matkatavarasäilytys

Tilat

  • Yhteinen olohuone

Esteettömyys

  • Hissi
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva business center
  • Ohut kokolattiamatto huoneissa
  • Laattalattiat huoneissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 50-tuumainen älytelevisio
  • Kaapelikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Säädeltävä ilmastointi ja lämmitys
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Kylpytakit

Nuku hyvin

  • Tyynyvalikoima
  • Ylelliset vuodevaatteet
  • Memory foam -patja

Nauti olostasi

  • Yksilöllisesti sisustettu

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Vain suihku
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle))

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä
  • Opaskirjoja/suosituksia
  • Paikallisia karttoja

Maksut ja käytännöt

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lemmikeistä veloitetaan 100 USD:n suuruinen lisämaksu per lemmikki per yöpyminen

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express, Discover ja Diners Club
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Hotel Thoroughbred lemmikit?

Kyllä, lemmikit ovat tervetulleita. 100 USD:n suuruinen maksu veloitetaan per lemmikki per yöpyminen. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Tarjoaako Hotel Thoroughbred pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Hotel Thoroughbred sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Millaisella alueella Hotel Thoroughbred sijaitsee?

Hotel Thoroughbred sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Hopewell Museum ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Duncan Tavern Historic Center.

Arvostelut

Hotel Thoroughbred – arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

10

Siisteys

9,8

Palvelut/mukavuudet

10

Henkilökunta ja palvelu

10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great place and perfect location
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Hotel was really nice and unique! We will definitely stay again if in the area. Nice stay!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very nice property, very quiet! Had a great stay!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The hotel was amazing! The rooms were beautiful, and the staff was so helpful! We look forward to staying there again when we are visiting Paris, Ky!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Amazing little hotel. Horses,horses,horses
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The staff here are GREAT! Extremely helpful and made our stay very enjoyable!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Beautiful room in a nice, clean hotel!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The stay was superb!! Everything about this hotel is top notch!! From the Kentucky/ Bourbon County thoroughbred horse racing themed decor to the perfect location for dining and entertainment. Located in the heart of Paris Kentucky, across from Secretariat Park. The history, the location, the staff were amazing!! I will definitely return and enjoy this beautiful hotel again and again!!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

A beautiful place! Loved our stay. Many nearby places were closed on the Sunday/Monday we were there, but we still loved the hotel.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

This hotel was one of the most charming hotels we have been in. I would definitely recommend this property. We loved it.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Amazing! Absolutely beautiful and well kept. Staff were all super friendly. Definitely will be staying there again.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Super cute hotel, and a very adorable town! There are a good amount of things to do around the area, but most of the shops and stores down the main road are closed early/have short hours.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

This is a cute hotel within walking distance to local food and shopping. Staff was super helpful and the whole place was clean and well maintained.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The owner went out of his way to help us out! Lovely hotel, fun theme! Paris Ky is a cute town.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excellent!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Hotel was everything I had expected. Staff were exceptionally courteous and friendly.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Bar was closed and there was no breakfast, which stated on the website. Otherwise it was a great stay
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Amazing comfort and luxary, complimented by very friendly and helpful staff. We will be back!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

This hotel is a cute little place to stay. Right in the middle of downtown Paris Kentucky a very small town that really loves their horses. Hotel was very clean and everything was up to date. Would be a great place to stay to tour some horse farms or have a gathering or event.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very clean and welcoming. Such a cool building. Wonderful Mexican restaurant within walking distance as well,
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

A beautiful hotel with great staff who were very welcoming! Loved the horse decor in our room and throughout the hotel. Wish we had stayed more than one night; we will definitely stay there again!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

I was there for two days as part business / part personal trip. Staff were very friendly and the room was clean, quiet, and comfortable. It is an old building so expect floors to creak and the hardwood floors amplify sound, but it’s a beautiful remodel. Excellent bathrooms with strong water pressure in the shower. Parking right next to hotel in a lot with a handful of spaces reserved for hotel guests. And plenty of restaurants, bars, and shops within easy walking distance. Strongly recommend Whiskey House for drinks and El Patio for Mexican. Will definitely stay here again.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

If you are a race horse fan, this beautiful hotel in the fabulous town of Paris is an absolute first place winner! Every detail has been thought of and our stay was excellent. We cannot wait to come back to the comfortable bed, gorgeous bathroom room and cozy downstairs sitting area.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

We stay here for 5 nights to celebrate our anniversary. This is an outstanding experience! The hotel is immaculately clean with beautiful decorations. What really made the trip was the exceptional boss and staff. Chris, Andy, Nicole, Daniel and Ian, they are warm, professional, and always ready with helpful actions. We will definitely be staying here again!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

This place is an absolute gem in every way!!!!! And the Thoroughbred racing history throughout the hotel is just fabulous. The staff was incredible especially Nicole, so friendly and helpful! If you are ever planning a stay in Paris, KY, this place is definitely a must!!!!!