Yksityinen majoittaja

The Clansman Motel

Majoituspaikan taso: 2.5
Motelli, jossa käytössäsi on ravintola ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Marine Atlantic Ferry Terminal

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

The Clansman Motel sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Marine Atlantic Ferry Terminal. Voit nauttia ulkouima-altaasta (kauden mukaan), syödä aterian majoituspaikan kahvilassa tai rentoutua drinkin äärellä baarissa.

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Baari

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (10)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola ja baari/aulabaari
  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Kahvila
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Puutarha
  • Itsepalvelupesula
  • Piknikalue
  • Kaasugrilli
  • Maksulliset sanomalehdet aulassa

Kodin mukavuudet (6)

  • Puutarha
  • Päivittäinen siivous
  • Pyykinpesutilat
  • Pimennysverhot
  • Kaapelitelevisio
  • Kaasugrilli tai kaasugrillejä
Nykyinen hinta on 108 €
sisältää verot ja maksut
31.8.–1.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 3/3 huonetta

Kahden hengen huone

9,0 kautta 10
Upea
(6 arvostelua)
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Yhden hengen huone

8,8 kautta 10
Loistava
(20 arvostelua)
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone, 2 keskisuurta parisänkyä

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(13 arvostelua)
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
9 Baird St, North Sydney, NS, B2A 0A9

Lähettyvillä

  • Näyttelyalue - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Pottlejärvi - 6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • North Sydney Historical Society - 3 min ajomatka - 2.6 km:n päässä
  • Centre 200 - 18 min ajomatka - 26.8 km:n päässä
  • Maailman suurin viulu - 18 min ajomatka - 27.8 km:n päässä

Liikkuminen

  • Sydney, Nova Scotia (YQY) – 28 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Royal Canadian Legion Branch 128 - ‬21 min ajomatka
  • ‪Tim Hortons - ‬4 min ajomatka
  • ‪McDonald's - ‬15 min kävelymatka
  • ‪A&K Lick-a-Treat - ‬4 min ajomatka
  • ‪Black Spoon Bistro - ‬3 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

The Clansman Motel

  • The Clansman Motel sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Marine Atlantic Ferry Terminal. Voit nauttia ulkouima-altaasta (kauden mukaan), syödä aterian majoituspaikan kahvilassa tai rentoutua drinkin äärellä baarissa.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 42 huonetta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
    • Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 21.00 jälkeen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
DONE

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan (vain koirat ja kissat)*
    • Avustajaeläimet tervetulleita
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti paikan päällä
    • Esteetön pysäköinti paikan päällä
DONE

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet (sakkoja veloitetaan)

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Ravintola
  • Baari/lounge
  • Kahvila
  • Kaasugrillejä

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat

Tilat

  • Puutarha
  • Piknikalue
  • Kauden mukainen ulkouima-allas

Esteettömyys

  • Esteetön pysäköinti
  • 2 esteetöntä pysäköintipaikkaa
  • Pyörätuolille soveltuva ravintola
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva lounge
  • Ylempiin kerroksiin pääsee vain portaita pitkin
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Kaapelikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Silitysrauta/-lauta (pyynnöstä)
  • Hyönteispuitteet

Nuku hyvin

  • Pimennysverhot

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
  • Puhelin
  • Sähköadapterit/laturit

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Opaskirjoja/suosituksia
  • Paikallisia karttoja

Maksut ja käytännöt

Hyvitettävät takuumaksut

  • 250.00 CAD:n suuruinen vahinkotakuumaksu veloitetaan ennen sisäänkirjautumista.

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lemmikeistä veloitetaan 20 CAD:n suuruinen lisämaksu per lemmikki per päivä

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Kausiluontoinen uima-allas on käytettävissä kesäkuusta syyskuuhun

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard ja American Express
Majoituspaikan rekisteröintinumero STR2526T3574

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa The Clansman Motel uima-allas?

Kyllä, täällä on kauden mukainen ulkouima-allas.

Salliiko The Clansman Motel lemmikit?

Kyllä, kissat ja koirat ovat tervetulleita. 20 CAD:n suuruinen maksu veloitetaan per lemmikki per päivä. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Tarjoaako The Clansman Motel pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan The Clansman Motel sisään- ja uloskirjautumisajat?

Voit kirjautua sisään klo 16.00 lähtien. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Mitä tekemistä The Clansman Motel ja sen lähiympäristö tarjoavat?

The Clansman Motel tarjoaa asiakkaiden käyttöön kauden mukaisen uima-altaan, piknikalueen ja puutarhan.

Tarjoaako The Clansman Motel ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Millaisella alueella The Clansman Motel sijaitsee?

The Clansman Motel sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Näyttelyalue ja 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Pottlejärvi.