Huoneistohotelli

Ino Villas Kefalonia

Huoneistohotelli, jossa käytössäsi on ulkouima-allas

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Ino Villas Kefalonia on ensiluokkainen majoitusvaihtoehto. Asiakkaat voivat uida ulkouima-altaassa, ja ilmaiset edut kuten langaton internetyhteys ja pysäköintialue takaavat, että lomasi on täydellinen. Majoituspaikan huoneistoissa on mukavuuksia, kuten keittiöt sekä yksityiset uima-altaat ja parvekkeet tai patiot.

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Lounge-alue

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (6)

  • 5 savutonta huoneistoa
  • Siivous (pyynnöstä)
  • Ulkouima-allas
  • Terassi
  • Ilmastointi
  • Concierge-palvelut

Kodin mukavuudet (6)

  • Keittiö
  • Yksityinen uima-allas
  • Erillinen ruokailualue
  • Erillinen oleskelualue
  • Terassi
  • Kahvin-/vedenkeitin

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 2/2 huonetta

One Bedroom Villa, Private Pool Sea View

  • Näkymä merelle
  • 72 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Superior Villa, Private Pool & Sea View

  • Näkymä merelle
  • 76 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Simotata 0, Simotata, 281 00

Lähettyvillä

  • Lourdaksen uimaranta - 3 min ajomatka - 1.9 km:n päässä
  • Kanali-ranta - 4 min ajomatka - 2.3 km:n päässä
  • Pessadan ranta - 14 min ajomatka - 11.3 km:n päässä
  • Argostolin satama - 26 min ajomatka - 19.9 km:n päässä
  • Skalan uimaranta - 28 min ajomatka - 21.4 km:n päässä

Liikkuminen

  • Argostóli (EFL-Kefalonián saaren kansainvälinen lentoasema) – 26 min ajomatka
  • Zákynthos (ZTH-Zákynthosin kansainvälinen lentoasema) – 46 km

Ravintoloita

  • ‪Cubic The coffe bar - ‬10 min ajomatka
  • ‪botsolos - ‬11 min ajomatka
  • ‪Klimatis Restaurant - ‬3 min ajomatka
  • ‪Enastron - ‬5 min ajomatka
  • ‪Hemingway Bar & Bistro - ‬3 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Ino Villas Kefalonia

  • Ino Villas Kefalonia on ensiluokkainen majoitusvaihtoehto. Asiakkaat voivat uida ulkouima-altaassa, ja ilmaiset edut kuten langaton internetyhteys ja pysäköintialue takaavat, että lomasi on täydellinen. Majoituspaikan huoneistoissa on mukavuuksia, kuten keittiöt sekä yksityiset uima-altaat ja parvekkeet tai patiot.

Yleistä

SISÄÄNKIRJAUTUMINEN
15.00
ULOSKIRJAUTUMINEN
11.00

Majoituspaikan koko

    • 5 huoneistoa

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
    • Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
    • Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
    • Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 25+ Mbit/s)

Pysäköinti

    • Ilmainen kattamaton omatoiminen pysäköinti paikan päällä

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Yksityinen uima-allas
  • Ulkouima-allas
  • Aurinkotuoleja

Internet

  • Ilmainen Wi-Fi, jonka nopeus on 25+ Mbit/s

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen kattamaton pysäköintipaikka paikan päällä

Keittiö

  • Jääkaappi (täysikokoinen)
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
  • Kahvin-/teenkeitin

Makuuhuoneet

  • Vuodevaatteet saatavilla

Kylpyhuoneet

  • Suihku
  • Sampoo
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Ruokasali
  • Oleskelualue

Viihde

  • 50-tuumainen älytelevisio, jossa satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Terassi
  • Parveke tai patio
  • Ulkokalusteet

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Ei lemmikkejä

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissejä
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Concierge-palvelut
  • Siivous (pyynnöstä)
  • Silitysrauta-/lauta
  • Virtuaalinen vastaanotto

Turvaominaisuudet

  • Häkävaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta: harkitse kannettavan hätävaroittimen tuomista)
  • Palovaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta)

Yleiset tiedot

  • 5 huonetta

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Kaupunki perii veron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–31.3. välisenä aikana 0.50 EUR per majoitustila per yö
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–31.10. välisenä aikana 2.00 EUR per majoitustila per yö

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Mastercard
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 500 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 0458Κ91000201400
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Ino Villas Kefalonia Simotata
Ino Villas Kefalonia Aparthotel
Ino Villas Kefalonia Aparthotel Simotata

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Ino Villas Kefalonia uima-allas?

Kyllä, täällä on ulkouima-allas.

Salliiko Ino Villas Kefalonia lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Ino Villas Kefalonia pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Ino Villas Kefalonia sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Mitä tekemistä Ino Villas Kefalonia ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Ino Villas Kefalonia tarjoaa asiakkaiden käyttöön yksityiset uima-altaat.

Löytyykö majoituspaikasta Ino Villas Kefalonia keittiö tai keittonurkkaus?

Kyllä, majoituspaikasta löytyy keittiö, johon sisältyvät myös kahvinkeitin, ruoanlaittovälineet ja jääkaappi.

Löytyykö majoituksesta Ino Villas Kefalonia yksityisiä ulkotiloja?

Kyllä, jokaisesta huoneistosta löytyy yksityinen uima-allas ja parveke tai patio.

Millaisella alueella Ino Villas Kefalonia sijaitsee?

Ino Villas Kefalonia sijaitsee vain 1 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Joonianmeri.

Arvostelut

Ino Villas Kefalonia – arvostelut

9,0

Upea

9,2

Siisteys

10

Palvelut/mukavuudet

10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Modern und Stylisch eingerichtet, schöner Infiniti-Pool, tolle aussicht auf das Meer und die Küste
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Wat een super mooie villa alles was aanwezig en heel erg mooi ingericht. Het zwembad en het uitzicht over zee was echt ultiem genieten. Wij zijn gastvrij ontvangen door Bella en de communicatie was ook geweldig. Wij komen graag weer terug.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Melhor impossível

Apesar da localização não ser próxima dos principais pontos turísticos, nós amamos! A vista sensacional, piscina maravilhosa, cama confortável. Só tem 1 quarto, então a cama para o segundo casal é o sofá cama. Tudo novo e de bom gosto!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Les points positifs : Piscine magnifique, villas quasi neuve, très belle vue sur la mer (villa 5), au calme à quelques minutes du village, de la mer et de restaurants. Cuisine bien équipée avec possibilité de cuisiner comme à la maison (four, micro-ondes, taque de cuisson électrique). Communication et Disponibilités de l’équipe en cas de questions, demande d’informations,… kit de départ fourni à l’arrivée (boissons, fruits, pâtes,…) Pourrait être ajouté pour encore être mieux : un coffre-fort et un parasol pour la terrasse. Pourrait être amélioré : le service de nettoyage car on est resté 10 nuits et on a seulement eu un service de remplacement des serviettes, des draps et changement de poubelles (tous les trois jours comme annoncé). Il ne s’agit cependant pas véritablement d’un service de nettoyage selon nous.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

We stayed at INO Villas Catalonia in September 2025 and absolutely loved it. We were lucky enough to be among the first guests since the property only opened earlier this year, and it definitely lived up to expectations. The villa itself is stunning — modern, super clean, and with the most beautiful views across the sea and towards Akin Foort. The pool was amazing and perfect for cooling off in the warm weather (September is such a great time to visit!). Inside, the villa had everything you could possibly need — dishwasher, washing machine, hob, pans, fridge — you name it, it was there. The living area was comfy and had a TV with loads of apps, which was great for relaxing in the evenings. The bedroom was spacious, and the bathroom had a lovely double sink which was a nice touch. The hosts were also so welcoming and helpful, making sure we had everything we needed for a perfect stay. Overall, an absolutely brilliant trip — we’d definitely come back again!
Tarkistettu arvostelu

4/10 Kohtalainen

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä