Kropak Canggu

Majoituspaikan taso: 4.5
Luksusluokan hotelli, jossa käytössäsi on ulkouima-allas ja ravintola

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Kropak Canggu sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista Seminyak Square -ostoskeskus ja Jalan Laksmana -katu. Asiakkaat voivat nauttia aterioista majoituspaikan kahvilassa tai hemmotella itseään syväkudoshierontahoidolla, vartalokuorinnalla tai vartalohoidolla. Muihin tämän luksusluokan hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, baari/aulabaari ja välipalabaari/deli.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Kylpylä
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola ja baari/aulabaari
  • Ulkouima-allas
  • Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina)
  • Kahvila
  • Kylpyläpalvelut
  • Hieronta- ja hoitohuoneet
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Rantakuljetukset
  • Ilmastointi
  • Puutarha
  • Yhteinen olohuone

Kodin mukavuudet (6)

  • Oma kylpyhuone
  • Erillinen ruokailualue
  • Erillinen oleskelualue
  • Puutarha
  • Päivittäinen siivous
  • Minibaari
Nykyinen hinta on 59 €
sisältää verot ja maksut
22.9.–23.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 7/7 huonetta

Junior-sviitti

  • Näkymä puutarhaan
  • 130 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 2 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Premier-sviitti, näköala uima-altaalle

  • 100 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe-sviitti

  • Näkymä puutarhaan
  • 120 m²
  • 6 makuuhuonetta
  • 2 henkilöä
  • 6 keskisuurta parisänkyä

Executive-sviitti

  • Näkymä puutarhaan
  • 138 m²
  • 3 makuuhuonetta
  • 2 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä ja 1 suuri parisänky

Junior Suite

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Executive Suite

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe Suite

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Gg. Kayu Mahoni, Kerobokan, Bali, 80361

Lähettyvillä

  • Gatot Subroto -katu - 3 min ajomatka - 2.0 km:n päässä
  • Kerobokan skeittipuisto - 4 min ajomatka - 2.7 km:n päässä
  • Seminyakin ranta - 9 min ajomatka - 7.1 km:n päässä
  • Canggun ranta - 11 min ajomatka - 8.1 km:n päässä
  • Batu Bolongin ranta - 11 min ajomatka - 8.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • Denpasar (DPS-Ngurah Rain kansainvälinen lentoasema) – 46 min ajomatka
  • Lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Rantakuljetukset (lisämaksusta)

Ravintoloita

  • ‪Baked By Geulis - ‬4 min kävelymatka
  • ‪Go Fast Pizza & Roast Chicken - ‬16 min kävelymatka
  • ‪Mie Gacoan Canggu - ‬7 min kävelymatka
  • ‪Cafe del Mar - ‬16 min kävelymatka
  • ‪Warung Lalapan - ‬12 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Kropak Canggu

  • Kropak Canggu sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista Seminyak Square -ostoskeskus ja Jalan Laksmana -katu. Asiakkaat voivat nauttia aterioista majoituspaikan kahvilassa tai hemmotella itseään syväkudoshierontahoidolla, vartalokuorinnalla tai vartalohoidolla. Muihin tämän luksusluokan hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, baari/aulabaari ja välipalabaari/deli.

Yleistä

Hotellin koko

    • 12 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 72 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–23.00
    • Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä

Lemmikit

    • Ei lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 50+ Mbit/s)

Pysäköinti

    • Ilmainen, turvallinen ja kattamaton omatoiminen pysäköinti paikan päällä

Kuljetukset

    • Lentokenttäkuljetukset pyynnöstä (saatavilla ympäri vuorokauden)*

Majoituspaikan alueen ulkopuolella

    • Rantakuljetukset*

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Ravintola
  • Baari/lounge
  • Kahvila
  • Yksityinen ruokailu
  • Iltapäivätee
  • Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina)
  • Välipalabaari/deli

Aktiviteetteja

  • Rantakuljetukset (lisämaksusta)
  • Kokkaustunteja

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Matkatavarasäilytys
  • Rantakuljetukset (lisämaksusta)
  • Romantiikkapaketteja

Tilat

  • Puutarha
  • Hyttysverkot
  • Yhteinen olohuone
  • Ulkouima-allas
  • Kylpyläpalvelut
  • Hieronta-/hoitohuoneita
  • Villieläimiä kohdellaan inhimillisesti
  • Juhlasali
  • Ulkokalusteet

Esteettömyys

  • Suuret matot huoneissa
  • Parkettilattiat huoneissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi
  • Minibaari
  • Vedenkeitin
  • Kylpytakit
  • Silitysrauta/-lauta (pyynnöstä)

Nuku hyvin

  • Turndown-palvelu
  • Ylelliset vuodevaatteet

Nauti olostasi

  • Parveke tai patio
  • Yksilöllisesti kalustettu ja yksilöllisesti sisustettu
  • Erillinen ruokailualue
  • Erillinen oleskelualue

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Sadesuihkupää
  • Bidee
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Hammasharja ja -tahna
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 50+ Mbit/s)
  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Työtuoli
  • Sähköadapterit/laturit

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi
  • Ilmaiset teepussit / ilmainen pikakahvi

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero huoneessa
  • Opaskirjoja/suosituksia

Erityisominaisuudet

Kylpylä

Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Kylpylässä on hieronta- ja hoitohuoneita ja parihoitohuoneita. Palveluihin kuuluvat syväkudoshieronta, kuumakivihieronta, vartalon kuorinnat ja vartalohoidot. Kylpylässä on tarjolla muun muassa aromaterapiahoitoja.

Maksut ja käytännöt

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla 550000 IDR:n suuruisesta lisämaksusta per ajoneuvo (yhteen suuntaan). Korkeintaan 3 henkilöä.
  • Rantakuljetuspalvelu on tarjolla lisämaksusta

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Hierontapalvelut ja kylpylähoidot on varattava majoituspaikasta ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express ja Union Pay
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Kropak Canggu Hotel
Kropak Canggu Kerobokan
Kropak Canggu Hotel Kerobokan

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Kropak Canggu uima-allas?

Kyllä, täällä on ulkouima-allas.

Salliiko Kropak Canggu lemmikit?

Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Kropak Canggu pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Tarjoaako Kropak Canggu lentokenttäkuljetuspalvelun?

Kyllä, lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla.Veloitus on 550000 IDR per ajoneuvo yhteen suuntaan.

Mitkä ovat majoituspaikan Kropak Canggu sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Mitä tekemistä Kropak Canggu ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Kropak Canggu tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan, kylpyläpalvelut ja puutarhan.

Tarjoaako Kropak Canggu ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Löytyykö majoituksesta Kropak Canggu yksityisiä ulkotiloja?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy parveke tai patio.

Arvostelut

Kropak Canggu – arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

8,0

Siisteys

8,0

Palvelut/mukavuudet

10

Henkilökunta ja palvelu

8,0

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Amazing stay, very quiet, lovely staff and next to the volleyball academy