IntercityHotel Berlin Airport Area North

Lemmikkieläimille sopiva hotelli rautatie-/metroaseman yhteydessä

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Kohteessa Schönefeld vieraillessasi IntercityHotel Berlin Airport Area North on loistava vaihtoehto. Asiakkaiden käytössä on kuntosali, ja buffetaamiainen on saatavilla päivittäin. Muihin palveluihin kuuluu terassi ja puutarha. Matkailijat pitävät majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja sijainnista lähellä lentokenttää.

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Ilmastointi
  • Kuntosali

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Aamiainen saatavilla
  • Kuntosali
  • Maksullinen itsepalvelupysäköinti
  • Business center
  • Kokoushuoneita
  • Terassi
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Puutarha
  • Tietokonepiste
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Myyntiautomaatti

Kodin mukavuudet (6)

  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita saatavilla
  • Oma kylpyhuone
  • Televisio
  • Puutarha
  • Terassi
  • Päivittäinen siivous
Nykyinen hinta on 65 €
sisältää verot ja maksut
8.11.–9.11.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 7/7 huonetta

Kahden hengen businesshuone (kaksi sänkyä)

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(4 arvostelua)
  • 22 m²
  • 3 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä TAI 1 keskisuuri parisänky

Businesshuone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(20 arvostelua)
  • 22 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä)

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(14 arvostelua)
  • 22 m²
  • 3 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä TAI 1 keskisuuri parisänky

Standard-huone

8,6 kautta 10
Loistava
(43 arvostelua)
  • 22 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Businesshuone, 1 keskisuuri parisänky (Plus)

8,8 kautta 10
Loistava
(3 arvostelua)
  • 22 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen businesshuone (kaksi sänkyä) (Plus)

  • 22 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Huone, 2 yhden hengen sänkyä

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(5 arvostelua)
  • 26 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Am Seegraben 2, Schoenefeld, BB, 12529

Lähettyvillä

  • Lufthansan ilmailukoulutuskeskus - 17 min kävelymatka - 1.5 km:n päässä
  • Uber Arena - 27 min ajomatka - 19.6 km:n päässä
  • Kurfürstendamm-ostoskatu - 32 min ajomatka - 29.2 km:n päässä
  • Alexanderplatz - 35 min ajomatka - 22.5 km:n päässä
  • Potsdamer Platz - 35 min ajomatka - 26.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Berliini (BER-Berliini–Brandenburg) – 7 min ajomatka
  • Schönefeld Flughafenin asema – 5 min kävelymatka
  • Johannes-Tobei-Str. -bussipysäkki – 5 min ajomatka
  • Waßmannsdorfin S-Bahn – 5 min ajomatka
  • Grünbergalleen S-Bahn-asema – 22 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪Ständige Vertretung (StäV) - ‬9 min ajomatka
  • ‪Laggner's Beer Bistro - ‬9 min ajomatka
  • ‪Starbucks - ‬7 min ajomatka
  • ‪Holiday Inn - The Niu, Pax Berlin Airport By Ihg - ‬3 min ajomatka
  • ‪CR Gartenstadt - ‬3 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

IntercityHotel Berlin Airport Area North

  • Kohteessa Schönefeld vieraillessasi IntercityHotel Berlin Airport Area North on loistava vaihtoehto. Asiakkaiden käytössä on kuntosali, ja buffetaamiainen on saatavilla päivittäin. Muihin palveluihin kuuluu terassi ja puutarha. Matkailijat pitävät majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja sijainnista lähellä lentokenttää.

Yleistä

Hotellin koko

    • 198 huonetta
    • 5 kerrosta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 2.00.
    • Express-sisäänkirjautuminen/-uloskirjautuminen saatavilla
    • Aikainen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00
    • Myöhäinen uloskirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan*
    • Avustajaeläimet tervetulleita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa

Pysäköinti

    • Itsepalvelupysäköinti paikan päällä (21 EUR per päivä)

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen (lisämaksusta) klo 6.00–10.00 arkipäivisin ja klo 6.00–10.00 viikonloppuisin
  • Juomavesiautomaatti

Työskentely

  • Business center
  • Kokoushuoneita
  • Tietokonepiste
  • Konferenssikeskus (375 neliömetriä)

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Matkatavarasäilytys
  • Kielitaitoinen henkilökunta

Tilat

  • 1 rakennus/torni
  • Rakennettu vuonna 2010
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Kattopuutarha
  • Puutarha
  • Terassi
  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Kuntokeskus
  • Vegaaniruokavaihtoehtoja
  • Kasvisruokavaihtoehtoja
  • Kaksilasiset ikkunat
  • Vähintään 80 % käytetyistä valaisimista on LED-valaisimia
  • Kattava ruokajätettä koskeva käytäntö
  • Ei muovisia virvoitusjuomapulloja
  • Ei muovisia kahvinsekoittajia
  • Ei muovisia juomapillejä
  • Ei muovisia vesipulloja
  • Vain uudelleenkäytettäviä kuppeja
  • Vain uudelleenkäytettäviä astiastoja
  • Juhlasali

Esteettömyys

  • Pääsy pyörätuolilla
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkutie sisäänkäynnille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 40-tuumainen plasmatelevisio
  • Kaapelikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Säädettävä ilmastointi
  • Silitysrauta/-lauta (pyynnöstä)

Nuku hyvin

  • Pimennysverhot
  • Äänieristetyt huoneet
  • Lakanat

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Vain suihku
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet

Yhteydenpito

  • Työhuone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Puhelin
  • Työtuoli

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone)
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Hygieniatuotteiden uudelleentäytettävät annostelijat
  • Vain vettä säästäviä suihkuja
  • Vain vettä säästäviä WC-istuimia

Maksut ja käytännöt

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Buffetaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 22 EUR per henkilö
  • Aikainen sisäänkirjautuminen on mahdollista 35 EUR:n suuruista lisämaksua vastaan (saatavuuden mukaan)
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on mahdollista 60 EUR:n suuruista lisämaksua vastaan (saatavuuden mukaan)

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lemmikeistä veloitetaan 15 EUR:n suuruinen lisämaksu per lemmikki per yö (korkeintaan 15 EUR per yöpyminen)

Pysäköinti

  • Omatoiminen pysäköinti maksaa 21 EUR per päivä

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Tilojen käyttö maksaa 15 EUR per henkilö per päivä. Tiloihin kuuluvat kuntoilutilat ja sauna.

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Majoituspaikassa on tarjolla yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päältä löytyvät palosammutin ja palovaroitin takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express, Diners Club ja JCB International
Tämä majoituspaikka pidättää oikeuden tehdä valtuutuksen asiakkaan luottokortille etukäteen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

InterCityHotel Berlin-Brandenburg
InterCityHotel Berlin-Brandenburg Airport
InterCityHotel Berlin-Brandenburg Hotel
InterCityHotel Berlin-Brandenburg Hotel Airport
InterCityHotel Berlin-Brandenburg Airport Hotel Schoenefeld
InterCityHotel Berlin-Brandenburg Airport Hotel
IntercityHotel Berlin-Brandenburg Airport Hotel Schoenefeld
Hotel IntercityHotel Berlin-Brandenburg Airport Schoenefeld
Hotel IntercityHotel Berlin-Brandenburg Airport
IntercityHotel Berlin-Brandenburg Airport Hotel
IntercityHotel Berlin-Brandenburg Airport Schoenefeld
Schoenefeld IntercityHotel Berlin-Brandenburg Airport Hotel
InterCityHotel Berlin Brandenburg Airport

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako IntercityHotel Berlin Airport Area North ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, IntercityHotel Berlin Airport Area North tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko IntercityHotel Berlin Airport Area North lemmikit?

Kyllä, lemmikit ovat tervetulleita. 15 EUR:n suuruinen maksu veloitetaan per lemmikki per yö. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Tarjoaako IntercityHotel Berlin Airport Area North pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä. Omatoiminen pysäköinti maksaa 21 EUR per päivä.

Mitkä ovat majoituspaikan IntercityHotel Berlin Airport Area North sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 2.00. Aikaisesta sisäänkirjautumisesta veloitetaan 35 EUR:n suuruinen lisämaksu (saatavuuden mukaan). Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00. Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla 60 EUR:n suuruista maksua vastaan (saatavuuden mukaan). Express-sisäänkirjautuminen ja express-uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Mitä tekemistä IntercityHotel Berlin Airport Area North ja sen lähiympäristö tarjoavat?

IntercityHotel Berlin Airport Area North tarjoaa asiakkaiden käyttöön kuntosalin ja puutarhan.

Millaisella alueella IntercityHotel Berlin Airport Area North sijaitsee?

IntercityHotel Berlin Airport Area North sijaitsee 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Berliini (BER-Berliini–Brandenburg) ja 17 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Lufthansan ilmailukoulutuskeskus.

Arvostelut

IntercityHotel Berlin Airport Area North – arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

9,0

Siisteys

8,2

Palvelut/mukavuudet

8,6

Henkilökunta ja palvelu

8,6

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Ja
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Pikavisiitti

Saavuin aamuyöllä hotellille ja pääsin nukkumaan hyvin äkkiä. Erittäin nopea ja ystävällinen palvelu oli.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Edullinen majoitus ja hiljaiset huoneet. Aamupala oli hyvä, ei kovin laaja valikoima, mutta kaikki tarvittavat perusjutut olivat kyllä tarjolla, jolla sai aamun hyvin käyntiin. Ympäristö melko vaatimaton ja sijianti syrjäinen, mutta noin 300 m päässä linja-autoasema sekä lähijunapysäkki, joten julkisiin kulkuneuvoihin oli todella helppo mennä. Ja sitä kautta keskustaan ja muualle kaupunkiin.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The property was in a quiet area with friendly and helpful staff. The room was clean and the breakfast was okay.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excellent hotel, handy for the airport, friendly staff
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Good spa nice place.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excellent hotel near the Airport
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great place to stay. Everything was great!!
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Fab hotel. Great location . Big spacious bedroom and bathroom with powerful shower. Lovely pool bit small if more than 4 people swimming lanes. Defintely stay here again if I was in Dresden. Superfriendly staff
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Well priced hotel near the airport. Two stops on the S-Bahn to BER airport.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Va bene, cerca l’aéroport co n un prezzo ancora corvette
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great breakfast
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Good location, good food, nice staff
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Hotel sehr gut. Für Fussgänger vom S-Bahnhof Eichenprozessionsspinner: Kleiner Umweg empfohlen
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Quarto limpo, cama boa e próximo do aeroporto
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Chambre propre, bon service et déjeuner déliceux et varié
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very nice, would definitely go there again
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Just a short overnight stay but convenient to station and only 2 stops to airport
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very good all fine
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very good value hotel at the old no longer functioning Schönefeld Airport about 8 minutes walk from Schönefeld (bei Berlin) S-Bahn station at superbly low prices if you’re lucky with timing. Nothing else going on out here and the old station is virtually deserted.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Overall satisfied.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Tout très bien Excellent repas Emplacement pratique 10mns a pieds de la gare pour accès aéroport 2 stations toute les 20mns
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very convenient if you need to catch an early flight.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Breakfast was amazing! Room was clean and comfy
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Breakfast was good and complete.