Hotel Continental

Majoituspaikan taso: 3
Joen rannalla sijaitseva hotelli, jossa käytössäsi on ravintola ja joka löytyy läheltä kohdetta Korzo

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Hotel Continental sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Korzo ja Kroatian rannikkoalueen meri- ja historiamuseo. Voit nauttia aterian paikan päällä olevassa kahvilassa tai rentoutua drinkin äärellä baarissa. Lisäksi Rijekan lauttasatama ja Trsatin linna sijaitsevat vain 5 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen aamiainen
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Baari

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola ja baari/aulabaari
  • Kahvila
  • Kokoushuoneita
  • Terassi
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Ilmastointi
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Pesulapalvelu
  • Itsepalvelupesula
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Matkatavarasäilytys

Kodin mukavuudet (6)

  • Oma kylpyhuone
  • Televisio
  • Terassi
  • Päivittäinen siivous
  • Pyykinpesutilat
  • Hissi
Nykyinen hinta on 108 €
sisältää verot ja maksut
4.10.–5.10.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 4/4 huonetta

Perhehuone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä kaupungille
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 parisänky
  • Ilmainen kiinteä internet

Standard-sviitti

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen kiinteä internet

Yhden hengen standard-huone

7,6 kautta 10
Hyvä
(5 arvostelua)
  • 14 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen kiinteä internet

Kahden hengen standard-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

7,6 kautta 10
Hyvä
(13 arvostelua)
  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä TAI 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen kiinteä internet

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Šetalište Andrije Kacica - Miošica 1, Rijeka, 51000

Lähettyvillä

  • Korzo - 5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Kaupungintorni - 6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Kroatian rannikkoalueen meri- ja historiamuseo - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Molo Longon promenadi - 10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Trsatin linna - 11 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä

Liikkuminen

  • Rijeka (RJK) – 31 min ajomatka
  • Pula (PUY) – 86 min ajomatka
  • Zagreb (ZAG) – 114 min ajomatka
  • Rijekan rautatieasema – 20 min kävelymatka
  • Škrljevon asema – 17 min ajomatka
  • Opatija-Matuljin asema – 20 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Kancelarija Bar - ‬4 min kävelymatka
  • ‪Pin Caffe - ‬5 min kävelymatka
  • ‪Renard - ‬5 min kävelymatka
  • ‪Caffe bar Striga - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Pivnica Cont - ‬1 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Continental

  • Hotel Continental sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Korzo ja Kroatian rannikkoalueen meri- ja historiamuseo. Voit nauttia aterian paikan päällä olevassa kahvilassa tai rentoutua drinkin äärellä baarissa. Lisäksi Rijekan lauttasatama ja Trsatin linna sijaitsevat vain 5 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

Hotellin koko

    • 69 huonetta
    • 6 kerrosta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia

Lapset

    • Lapset eivät välttämättä saa ilmaista aamiaista.

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan*
    • Avustajaeläimet tervetulleita
    • Ruoka- ja vesikulhot käytettävissä

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys huoneissa

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen klo 6.30–10.00 arkipäivisin ja klo 7.00–10.00 viikonloppuisin
  • Ravintola
  • Baari/lounge
  • Kahvila

Työskentely

  • Kokoushuoneita

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Kuivapesula/pesulapalvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Kielitaitoinen henkilökunta

Tilat

  • 1 rakennus/torni
  • Rakennettu vuonna 1888
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Terassi
  • Juhlasali

Esteettömyys

  • Hissi
  • Hissin oven leveys (cm): 90

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • LCD-televisio
  • Satelliittikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys

Nuku hyvin

  • Lakanat

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Kylpyamme tai suihku
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Puhelin

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero huoneessa

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Kaupunki perii veron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.10.–31.3. välisenä aikana 1.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.75 EUR per yö 12–17 vuotta vanhoilta asiakkailta. Tätä veroa ei veloiteta alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–30.9. välisenä aikana 2.00 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.00 EUR per yö 12–17 vuotta vanhoilta asiakkailta. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lemmikeistä veloitetaan 20 EUR:n suuruinen lisämaksu per lemmikki per päivä

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.

Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.

Paikan päältä löytyvät palosammutin ja palovaroitin takaavat asiakkaiden turvallisuuden.

Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.

Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard ja Diners Club

Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Continental Rijeka

Hotel Continental Rijeka

Hotel Continental Hotel

Hotel Continental Rijeka

Hotel Continental Hotel Rijeka

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Hotel Continental ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Hotel Continental tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko Hotel Continental lemmikit?

Kyllä, lemmikit ovat tervetulleita. 20 EUR:n suuruinen maksu veloitetaan per lemmikki per päivä. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja. Ruoka- ja vesikulhot ovat käytettävissä.

Mitkä ovat majoituspaikan Hotel Continental sisään- ja uloskirjautumisajat?

Voit kirjautua sisään klo 14.00 lähtien. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Mitä tekemistä Hotel Continental ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Suositeltuihin vierailukohteisiin kuuluvat Korzo (6 minuutin kävelymatkan päässä) ja Kroatian rannikkoalueen meri- ja historiamuseo (8 minuutin kävelymatkan päässä), sekä Rijekan lauttasatama (12 minuutin kävelymatkan päässä) ja Trsatin linna (1,1 km:n päässä).

Tarjoaako Hotel Continental ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Millaisella alueella Hotel Continental sijaitsee?

Hotel Continental sijaitsee veden äärellä alueella Vanha kaupunki (Stari Grad). Korzo on vain 6 minuutin ja Kroatian rannikkoalueen meri- ja historiamuseo puolestaan 8 minuutin kävelymatkan päässä.