Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz

Majoituspaikan taso: 3.5
Perheystävällinen hotelli, jossa käytössäsi on 3 ravintolaa ja baari/lounge

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Nauti vierailustasi kohteessa Triberg im Schwarzwald yöpymällä Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz -majoituspaikassa. Nälän yllättäessä paikan päällä on 3 ravintolaa, tai voit rentoutua drinkin äärellä baarissa pitkän päivän jälkeen tai antaa stressin hälvetä saunassa. Matkailijat arvostavat suuresti majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa.

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Baari
  • Savuton

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • 3 ravintolaa ja baari/aulabaari
  • Aamiainen saatavilla
  • Hiihtoliput
  • Sauna
  • Maksullinen itsepalvelupysäköinti
  • Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina)
  • 2 kahvilaa
  • Terassi
  • Pelihalli/-huone
  • Kirjasto
  • Tietokonepiste

Perheille (6)

  • Leikkikenttä paikan päällä
  • 10 makuuhuonetta
  • Lisä-/varavuoteita
  • Oma kylpyhuone
  • Erillinen oleskelualue
  • Terassi
Nykyinen hinta on 124 €
sisältää verot ja maksut
1.11.–2.11.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 3/3 huonetta

Perhehuone, 1 parisänky ja vuodesohva (with Sofabed)

9,8 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(15 arvostelua)
  • Näkymä vuoristoon
  • 30 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Comfort-huone, 1 parisänky (Quiet Location)

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(12 arvostelua)
  • Näkymä vuoristoon
  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Standard-huoneisto, useita sänkyjä (with Sofabed)

9,8 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(8 arvostelua)
  • Näkymä vuoristoon
  • 45 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky, 1 yhden hengen sänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Bgm. De-Pellegrini-Strasse 20, Triberg im Schwarzwald, BW, 78098

Lähettyvillä

  • Etelä-Mustan metsän luonnonpuisto - 1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Schwarzwaldin museo - 6 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Olin veistostupa - 6 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Tuhannen kellon talo - 7 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Tribergin vesiputous - 13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • Stuttgart (STR) – 121 min ajomatka
  • Tribergin asema – 23 min kävelymatka
  • Hornbergin asema – 19 min ajomatka
  • St Georgenin (Schwarzw) asema – 20 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪La Galleria und Hils - ‬13 min ajomatka
  • ‪Birgit's Bistro - ‬4 min ajomatka
  • ‪Istanbul Kebap & Pizza - ‬13 min ajomatka
  • ‪Moosi's Lesecafe - ‬5 min ajomatka
  • ‪Restaurant Tresor - ‬7 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz

  • Nauti vierailustasi kohteessa Triberg im Schwarzwald yöpymällä Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz -majoituspaikassa. Nälän yllättäessä paikan päällä on 3 ravintolaa, tai voit rentoutua drinkin äärellä baarissa pitkän päivän jälkeen tai antaa stressin hälvetä saunassa. Matkailijat arvostavat suuresti majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa.

Yleistä

Hotellin koko

    • 41 huonetta
    • 4 kerrosta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00.
    • Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
    • Myöhäinen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–22.00
    • Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 15.00 jälkeen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Enintään 2 korkeintaan 12 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan (korkeintaan 2)*
    • Avustajaeläimet tervetulleita
    • Tietyin rajoituksin*
    • Ruoka- ja vesikulhot käytettävissä

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa

Pysäköinti

    • Itsepalvelupysäköinti paikan päällä (6.00 EUR per yö)

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 7.00–10.00
  • 3 ravintolaa
  • 2 kahvilaa
  • Baari/lounge
  • Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina)

Lasten kanssa matkustaville

  • Lapset majoittuvat ilmaiseksi (katso lisätiedot)
  • Leikkikenttä

Aktiviteetteja

  • Hiihtohissiliput
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Hiihtotunteja lähistöllä

Työskentely

  • Tietokonepiste

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Pyykinpesupalvelu
  • Ilmaiset sanomalehdet aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Kielitaitoinen henkilökunta

Tilat

  • 1 rakennus/torni
  • Rakennettu vuonna 1982
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Terassi
  • Kirjasto
  • Takka aulassa
  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Pelihalli/-huone
  • Sauna

Esteettömyys

  • Hissi
  • Kaiteet portaikoissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Taulutelevisio
  • Satelliittikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Lämmitys
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Vedenkeitin
  • Silitysrauta/-lauta (pyynnöstä)

Nuku hyvin

  • 10 makuuhuonetta
  • Hypoallergeeniset vuodevaatteet
  • Tyynyvalikoima
  • Untuvapeitto
  • Pimennysverhot
  • Äänieristetyt huoneet
  • Ylelliset vuodevaatteet
  • Pillowtop-patja
  • Lisä-/varavuode (lisämaksusta)

Nauti olostasi

  • Parveke tai patio
  • Erillinen oleskelualue

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Vain suihku
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmaiset sanomalehdet
  • Ilmainen Wi-Fi

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero huoneessa

Erityisominaisuudet

Palkinnot ja jäsenyydet

Ekosertifioitu majoituspaikka
Tämä majoituspaikka on saanut sertifikaatin seuraavalta ulkopuoliselta kestävyyssertifiointiohjelmalta: GreenSign Hotel. Saat lisätietoa tämän sertifiointiohjelman sisällöstä ja vaatimuksista sen omilta verkkosivustoilta.

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Kaupungin perimä vero: 4.00 EUR per henkilö per yö aikuisilta; 2.00 EUR per yö asiakkailta, jotka ovat iältään 6–15 vuotta vanhoja. Tätä veroa ei peritä alle 6 vuotta vanhoilta lapsilta.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Buffetaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 17 EUR aikuisille ja 12 EUR lapsille

Remontit ja kiinniolokaudet

Seuraavat tilat on suljettu kausittain joka vuosi. Ne on suljettu 11. 1ta – 18. 1ta:
  • Baari/lounge
  • Ruokailupaikka/-paikat

Lapset ja lisävuoteet

  • Lisävuodemaksu on 25.0 EUR per yöpyminen

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lemmikeistä veloitetaan 6.00 EUR:n suuruinen lisämaksu per lemmikki per päivä

Pysäköinti

  • Omatoiminen pysäköinti maksaa 6.00 EUR per yö

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Paikan päältä löytyvät palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla.
Majoituspaikka vahvistaa, että se noudattaa seuraavan tahon suosituksissa annettuja puhdistus- ja desinfiointikäytäntöjä: We Care Clean (Best Western).
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikan taso

Hotelstars Union määrittää viralliset tähtiluokitukset maassa Saksa. Tämän majoituspaikan luokitus on 3 star Superior, mikä tällä sivustolla näytetään 3,5 tähtenä.

Tunnetaan myös nimellä

Best Western Plus Schwarzwald
Best Western Plus Schwarzwald Residenz Triberg im Schwarzwald
Best Western Schwarzwald
Best Western Schwarzwald Residenz
Schwarzwald Plus
Schwarzwald Residenz
Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz
Best Western Plus Schwarzwald Residenz
Best Plus Schwarzwald Residenz
Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz Hotel

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz lemmikit?

Kyllä, lemmikit ovat tervetulleita (korkeintaan 2). 6.00 EUR:n suuruinen maksu veloitetaan per lemmikki per päivä. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja. Ruoka- ja vesikulhot ovat käytettävissä. Joitakin rajoituksia voidaan soveltaa, ota yhteyttä majoituspaikkaan saadaksesi lisätietoja.

Tarjoaako Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä. Omatoiminen pysäköinti maksaa 6.00 EUR per yö.

Mitkä ovat majoituspaikan Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00. Kontaktiton sisäänkirjautuminen on saatavilla.

Mitä tekemistä Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Lämpimämpinä kuukausina voit pitää hauskaa ja käydä vaeltamassa. Käytössäsi olevia palveluita/mukavuuksia ovat sauna ja pelihalli.

Tarjoaako Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on 3 ravintolaa.

Löytyykö majoituksesta Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz yksityisiä ulkotiloja?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy parveke tai patio.

Millaisella alueella Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz sijaitsee?

Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz sijaitsee vain 1 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Etelä-Mustan metsän luonnonpuisto ja 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Tuhannen kellon talo.

Arvostelut

Best Western Plus Hotel Schwarzwald Residenz – arvostelut

9,0

Upea

9,2

Siisteys

8,4

Sijainti

9,0

Henkilökunta ja palvelu

8,8

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

This hotel was absolutely wonderful . Check in was smooth , we opted for parking in the garage and it was inexpensive. Our room was absolutely wonderful. - large , comfy bed , a wonderful balcony. The dinner we had in the restaurant was tasty and reasonably priced and the breakfast we chose to have included many items- espresso, tea, juice, bacon, toast , eggs, muesli- and we’re all good .
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

situated way up the top of the town and with extremely limited and tight spaces but if you get a room with a terrace balcony it is well worth it. stunning. rooms clean and comfy and ours room 9 was huge like a mini suite. breakfast solid. dinner not so great would not recommend unfortunately. good value and a pleasing stay. would recommend and stay again.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Excellent location on top hill. Beautiful views.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The staff was so helpful and kind. The room was beautiful. It was an easy walk to all the sights.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Die Lage ist schön ruhig zu Fuss ca 10 Min ins Dorf ideal
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Todo muy cómodo y amplio
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Gutes Essen im Restaurant. Nette Bedienung bei Frühstück und Dinner. Geräumige Zimmer mit Balkon. Die Betten waren angenehm.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Fantastic stay, great value for money, location close to the centre of town, easy to walk there, steep climb back though. Staff really helpful. Highly recommended
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The front desk staff are very friendly, especially Martin M. (super helpful).
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

An excellent team, running an excellent hotel!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great views, terrific location
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Really nice hotel with a good underground car park that was very secure. Friendly and helpful staff. Well appointed room and a good size. Bed was too firm for me though!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Nice hotel for relaxation and families trip
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Was German designed room and excellent food and friendly and helpful staff.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Family friendly place, great rooms.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The breakfast was excellent, and the rooms as well. The staff was very kindly
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

I really liked this hotel. It had a lot of character and the staff was very helpful. My room was large, comfortable and had a balcony. The only drawback for me was that I didn't have a car and this hotel was a little far from bus stops and the city center.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great room, awesome breakfast, kind service
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

First off, no air conditioning and no refrigerator or ice bucket. We booked two double beds and upon check in we’re given a king bed. They did change to a family king with a sofa. Two men (friends) did not want to share a king bed. Did not try restaurant so no comment. Staff very polite and tried hard but could not fix accommodation issues
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Room was nice and staff at front desk was helpful
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Hotel liegt an ruhiger Lage, aber doch Nahe am Zentrum. Parkplätze direkt vor dem Hotel. Tolle Zimmergrösse, wenn man als Familie reist. Uns persönlich hat ein kleiner Kühlschrank gefehlt (Getränke kalt stellen). Personal sehr freundlich und hilfsbereit. Essen inkl. Frühstück im Restaurant empfehlenswert. Zimmer und Hotel sind sauber. Wir würden es wieder buchen.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

We had a very enjoyable one night stay at this hotel which has beautiful views! The breakfast was very good and lots of varieties.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Spacious room for 3pax. Convenient location - walkable to city centre. Great view from our room. Underground carpark is great as it was snowing when we visited the area.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Der afenthalt war angenehm. Leider benutzen viele Leute 2 Parkingslots, weshalb man dann in der Garage kein Platz hat. Dafür kann das Hotel nicht, 10m entfernt kann man auch ausserhalb parken. Sehr freundliches Hotel. Kehren wieder zurück.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Das Abendessen war perfekt und sehr gut, das Personal freundlich und hatte gute information zu Sehenwürdikeiten. Gute Hausnummer, nur zum empfehlen.