Koko huoneisto

Celine Home Al Sahafa

Luksusluokan huoneistot, joissa käytössäsi on keittiö

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Celine Home Al Sahafa sijaitsee 15 minuutin ajomatkan päässä kohteista Kuningas Saudin yliopisto ja Boulevard Riyadh. Huoneistoissa käytössäsi on takat, sadesuihkut ja pillowtop-patjalliset sängyt sekä egyptinpuuvillaiset lakanat.

Arvostelut

2,0 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Lounge-alue
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (5)

  • 35 huoneistoa
  • Päivittäinen siivous
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Ilmastointi
  • Tallelokero vastaanotossa

Kodin mukavuudet (6)

  • Keittiö
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita saatavilla
  • Erillinen oleskelualue
  • Korkealuokkaiset TV-kanavat
  • Päivittäinen siivous
  • Kahvin-/vedenkeitin
Nykyinen hinta on 77 €
sisältää verot ja maksut
23.10.–24.10.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 8/8 huonetta

King Studio

  • 36 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Apartment One Bed Room-Panoramic View

  • Näkymä kaupungille
  • 65 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Apartment One Bed Room-Side View

  • Näkymä kaupungille
  • 58 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Apartment Two Bed Rooms Two Toilets-City View

  • Näkymä kaupungille
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen suurta sänkyä

Apartment One Bed Room One Toilet-Balcony

  • Näkymä kaupungille
  • 7 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Studio Twin With City View

  • Näkymä kaupungille
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä

Apartment Two Bed Rooms Two Toilets-Balcony

  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen suurta sänkyä

Apartment One Bed Room Two Toilets-Balcony

  • Näkymä kaupungille
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Olaya, 7250, Riyadh, Riyadh, Riyadh, 13315

Lähettyvillä

  • Al Ajlanin taidegalleria - 4 min ajomatka - 3.8 km:n päässä
  • Riyadh Park Mall - 4 min ajomatka - 5.3 km:n päässä
  • Azizian ostoskeskus - 4 min ajomatka - 5.6 km:n päässä
  • Boulevard Riyadh - 6 min ajomatka - 7.3 km:n päässä
  • Kuningas Saudin yliopisto - 6 min ajomatka - 8.0 km:n päässä

Liikkuminen

  • Riad (RUH-Kuningas Khaledin kansainvälinen lentokenttä) – 23 min ajomatka
  • Riadin asema – 37 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪McDonald's (ماكدونالدز) - ‬7 min kävelymatka
  • ‪فوال الافراح - ‬5 min kävelymatka
  • ‪BeFine - ‬6 min kävelymatka
  • ‪Buffalo Wild Wings | بافالو وايلد وينجز - ‬5 min kävelymatka
  • ‪الطربوش الدمشقي - ‬4 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Celine Home Al Sahafa

  • Celine Home Al Sahafa sijaitsee 15 minuutin ajomatkan päässä kohteista Kuningas Saudin yliopisto ja Boulevard Riyadh. Huoneistoissa käytössäsi on takat, sadesuihkut ja pillowtop-patjalliset sängyt sekä egyptinpuuvillaiset lakanat.

Yleistä

SISÄÄNKIRJAUTUMINEN
16.00
ULOSKIRJAUTUMINEN
14.00

Majoituspaikan koko

    • 35 huoneistoa

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
    • Express-sisäänkirjautuminen/-uloskirjautuminen saatavilla
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 14.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Samassa huoneessa yöpyvien pariskuntien täytyy esittää vihkitodistus

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 50+ Mbit/s)

Pysäköinti

    • Ilmainen pysäköinti 1 metrin etäisyydellä majoituspaikasta

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Ilmainen Wi-Fi, jonka nopeus on 50+ Mbit/s

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella 1 metrin etäisyydellä

Keittiö

  • Jääkaappi (täysikokoinen)
  • Liesi
  • Uuni
  • Riisinkeitin
  • Kahvimylly
  • Keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
  • Keittiösaareke
  • Siivousvälineet
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Ylelliset vuodevaatteet
  • Hypoallergeeniset vuodevaatteet
  • Vuodevaatteet saatavilla
  • Pillow top -patja
  • Tyynyvalikoima
  • Egyptinpuuvillaiset lakanat

Kylpyhuoneet

  • Kylpyamme tai suihku
  • Sadesuihkupää
  • Hiustenkuivaaja
  • Vessapaperi
  • Tohvelit
  • Bidee
  • Hammasharja ja -tahna (pyynnöstä)
  • Saippua
  • Kylpytakit
  • Sampoo

Oleskelutilat

  • Takka
  • Oleskelualue
  • Lämmitetyt lattiat

Viihde

  • Taulutelevisio, jossa satelliittikanavat

Pyykinpesu

  • Itsepalvelupesula lähistöllä

Työtilat

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Ei lemmikkejä

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyysominaisuuksia, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hissi
  • Hissin oven leveys (cm): 120
  • Äänieristys
  • Merkityt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Päivittäinen siivous
  • Silitysrauta-/lauta
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Sijainti

  • Lähellä sairaalaa

Turvaominaisuudet

  • Häkävaroittimen olemassaolosta ei ole ilmoitettu (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta: harkitse kannettavan hätävaroittimen tuomista)
  • Palovaroitin asennettu (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin)
  • Palosammutin
  • Ensiapupakkaus
  • Turvajärjestelmä
  • Ulkovalaistus

Yleiset tiedot

  • 35 huonetta
  • Yksilöllisesti sisustettu
  • Yksilöllisesti kalustettu
  • Käynti huoneisiin ulkokäytävän kautta
  • Yhdistettäviä/viereisiä huoneita saatavilla

Maksut ja käytännöt

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Majoituspaikassa on tarjolla yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin.
Paikan päältä löytyvät palosammutin, turvajärjestelmä, ensiapupakkaus ja ulkovalaistus takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 10006231
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Celine Home Al Sahafa Hotel
Celine Home Al Sahafa Riyadh
Celine Home Al Sahafa Hotel Riyadh

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Celine Home Al Sahafa lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Celine Home Al Sahafa pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Valitettavasti ei, mutta lähistöltä löytyy ilmaisia pysäköintipaikkoja.

Mitkä ovat majoituspaikan Celine Home Al Sahafa sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 14.00. Express-sisäänkirjautuminen ja express-uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Löytyykö majoituspaikasta Celine Home Al Sahafa keittiö tai keittonurkkaus?

Kyllä, majoituspaikasta löytyy keittiö, johon sisältyvät myös kahvinkeitin, leivänpaahdin ja kahvimylly.

Arvostelut

Celine Home Al Sahafa – arvostelut

2,0

2,0

Siisteys

4,0

Palvelut/mukavuudet

4,0

Henkilökunta ja palvelu

2,0

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

2/10 Huono

My room smelled like an ashtray and the bathroom smelled of sewage … do you need to know anything else?