Casa Maria Hotel

Välimerellinen hotelli kivenheiton päässä kohteesta Üçkapılarin kaariportti

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Casa Maria Hotel sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Üçkapılarin kaariportti ja Vanha basaari. Kellotorni ja Antalyan Kaleici Marina sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä tästä välimerellisen hotellista.
VIP Access

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesutilat

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (10)

  • Päivittäinen siivous
  • Aamiainen saatavilla
  • Ilmastointi
  • Puutarha
  • Yhteinen olohuone
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Itsepalvelupesula
  • Concierge-palvelut
  • Rajoitetusti auki oleva vastaanotto
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu

Kodin mukavuudet (6)

  • Oma kylpyhuone
  • Korkealuokkaiset TV-kanavat
  • Puutarha
  • Päivittäinen siivous
  • Pyykinpesutilat
  • Pimennysverhot
Nykyinen hinta on 35 €
sisältää verot ja maksut
2.11.–3.11.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 5/5 huonetta

Kahden hengen standard-huone

9,2 kautta 10
Upea
(9 arvostelua)
  • 22 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kolmen hengen grand-huone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 26 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (100–125 cm leveä)

Perhehuone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(2 arvostelua)
  • 32 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Kahden hengen tavanomainen huone

9,8 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(9 arvostelua)
  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Perhesviitti, parveke

  • 32 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
1291. Sk., Antalya, Antalya, 07100

Lähettyvillä

  • Üçkapılarin kaariportti - 2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Vanha basaari - 7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Kellotorni - 7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Antalyan Kaleici Marina - 8 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
  • MarkAntalya-ostoskeskus - 15 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä

Liikkuminen

  • Antalya (AYT-Antalyan kansainvälinen lentokenttä) – 22 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪McDonald's - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Times Coffee & Co Working - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi - ‬1 min kävelymatka
  • ‪Café Barcelona - ‬1 min kävelymatka
  • ‪3 Kapılar Kebap Salonu - ‬1 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Casa Maria Hotel

  • Casa Maria Hotel sijaitsee loistavalla paikalla vain 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Üçkapılarin kaariportti ja Vanha basaari. Kellotorni ja Antalyan Kaleici Marina sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä tästä välimerellisen hotellista.

Yleistä

Hotellin koko

    • 9 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 10.00–19.00
    • Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet avaimen hakemiseen. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
    • Tässä majoituspaikassa on hiljaisuus klo 20.00–8.00
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 25+ Mbit/s)

Pysäköinti

    • Pysäköinti saatavilla vuorokauden ympäri 100 metrin etäisyydellä majoituspaikasta (8 EUR per päivä)

Muut tiedot

    • Merkityt tupakointialueet

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Mannermainen aamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 8.30–12.00
  • Ilmaiset päivittäiset hotellinjohtajan kutsut

Palvelut

  • Vastaanotto avoinna rajoitetusti
  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Pyykinpesutilat

Tilat

  • Tallelokero vastaanotossa
  • Puutarha
  • Yhteinen olohuone
  • Välimerellinen

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 45-tuumainen LCD-televisio
  • Premium-satelliittikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi
  • Minibaari
  • Vedenkeitin
  • Tohvelit

Nuku hyvin

  • Pimennysverhot
  • Äänieristetyt huoneet
  • Ylelliset vuodevaatteet

Nauti olostasi

  • Kalustettu patio
  • Piha

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Sadesuihkupää
  • Vain suihku
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 25+ Mbit/s)

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi
  • Ilmaiset teepussit / ilmainen pikakahvi

Muuta

  • Päivittäinen siivous

Maksut ja käytännöt

Hyvitettävät takuumaksut

  • Käteisellä maksettava takuumaksu vaurioiden varalle: 100 EUR per yöpyminen

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Mannermainen aamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 12 EUR aikuisille ja 12 EUR lapsille

Pysäköinti

  • Pysäköinti lähistöllä 8 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä (100 metrin:n päässä; avoinna vuorokauden ympäri)

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Vain majoituspaikkaan rekisteröityneet asiakkaat voivat oleskella huoneissa.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päältä löytyvät palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ulkovalaistus takaavat asiakkaiden turvallisuuden.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Majoituspaikan rekisteröintinumero 23337
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Casa Maria Hotel Hotel
Casa Maria Hotel Antalya
Casa Maria Hotel Hotel Antalya

Usein kysytyt kysymykset

Salliiko Casa Maria Hotel lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Mitkä ovat majoituspaikan Casa Maria Hotel sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Mitä tekemistä Casa Maria Hotel ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Casa Maria Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan.

Löytyykö majoituksesta Casa Maria Hotel yksityisiä ulkotiloja?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy kalustettu patio ja piha.

Millaisella alueella Casa Maria Hotel sijaitsee?

Casa Maria Hotel sijaitsee alueella Antalyan keskusta. Üçkapılarin kaariportti on vain 2 minuutin ja Vanha basaari vain 6 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

Casa Maria Hotel – arvostelut

8,6

Loistava

8,6

Siisteys

7,8

Palvelut/mukavuudet

8,6

Henkilökunta ja palvelu

8,4

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Small basic room, but the location couldn't be better - across from Hadrian's Gate in a quite(er) alley. 1 minute walk to the old town, food, bars, shopping etc.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

The hotel's location is excellent. General cleanliness and facilities were also adequate. It's a good hotel in terms of price-performance ratio.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Gayet güzeldi. Merkezi konum.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Was only here for a few hours before our flight but room was very clean AC worked and receptionist was really nice
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

It was nice, my friends stayed there, we loveit
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Falou que tinha café da manhã, mas ninguém explicou onde ou que horas e acabamos saindo sem café
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Location was excellent, room was bigger than other area hotels, staff was very cooperative.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Temiz ve şirin bir mekan tavsiye ederim
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

genel anlamda otel temizdi odalar geniş ve rahattı. Akşam personeli yoktu. WhatsApp üzerinden check in yaptık. Bir odanın kliması kontrol edilemiyordu. Biri de soğutması sıkıntılıydı. Genel anlamda oteli beğendik.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Sehr zentral, ideal gelegen, ruhig, sauber empfehlenswert.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Konum olarak güzel. Şirin ve sempatik bir pansiyon. Personel çalışan görmedim.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Mükemmel tek kelimeyle.Bayıldıkk
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

This is a small boutique hotel with 8 rooms. It had a friendly staff, clean spacious, rooms, and it was located in a quiet and convenient location. Loved our stay and we would recommend!
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Klima hariç her hangi bi sorun yoktu
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Her geldiğimde kalıyorum. Personel yardımcı oluyor. Güvenli. Hadrian kapısının karşısında ve Kaleiçi otelleri gibi bar gürültüsü yok. Sadece bu sefer için bazı öneriler vereyim. Dış kapınız hızlı kapanıyor ve ses yapıyor. Onu düzeltirseniz iyi olur. Lobide çok yükses sesle konuşulmasa iyi olur oraya bir uyarı yazısı yazın. Kaldığım odada klozet kapağı arızalı ve minibarda önceki müşterinin yarım suyu vardı. Kontrol listesi oluşturursanız iyi olur. Yine geldiğimde yine kalacağım. Teşekkürler.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

super service, j'ai bien apprécié
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Vivamente consigliato sia per la vicinanza alle principali attrattive della città sia per la gentilezza del personale. Risulta, inoltre, molto agevole da raggiungere direttamente dall'aeroporto visto che il tram/metro vi lascia a qualche centinaia di metri di distanza dall'albergo.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very good.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Konumu çok merkezi, bahçesi ise oldukça güzeldi. Ancak odalar ses yalıtımı konusunda yetersizdi, dışarıdaki sesler odanın içine fazlasıyla geliyordu. Ayrıca otelin otoparkı yok, araçla gelenlerin mahalle aralarına park etmesi gerekiyor. Bunlar dışında keyifli bir konaklama geçirdik.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Çalışanlardan ve konumdan gayet memnun kaldığımız bir konaklama deneyimiydi.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Sauberes Hotel in direkter Nähe. Für einige Tage gut. Längere Aufenthalte eher nicht
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Oda temizdi ve otelin konumu çok merkezi bir yerde olduğu için her şeye erişim çok rahattı.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Oda temizdi ve personel ilgiliydi . Bir gün kaldık ve Antalya'da konaklamak için gayet ekonomik ve ideal bir otel .
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Çalışanlarla görüşememize rağmen çok iyiydi ulaşım çok kolay oda gayet fp temiz ve genişti çarşaflar batıyordu sadece değişip düz olsa çok daha iyi olabilirdi
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Okuduğum kötü yorumlara aldırmadım ve iyi ki dediğim bir konaklamaydı. Odanın genişliği ve konforu,otelin konumu ,temizlik ... şikayet edecek hiç bir şey yok. Fiyat performans olarak baktığımızda çok güzel bir seçim oldu . Çok teşekkürler 🙏😊