Hotel Giralda Center

Majoituspaikan taso: 4
Hotelli, jossa käytössäsi on ulkouima-allas ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Sevillan katedraali

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Hotel Giralda Center sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Sevillan kuninkaallinen Alcázar ja Plaza de Españan aukio. Asiakkaat voivat viettää aikaa ulkouima-altaassa, nauttia aterioita kahvilassa tai rentoutua drinkin äärellä baarissa. Muihin palveluihin kuuluu kuntokeskus ja välipalabaari/deli. Matkailijat arvostavat majoituspaikan uima-allasta ja avuliasta henkilökuntaa. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Prado San Sebastián -raitiovaunupysäkki sijaitsee 6 minuutin ja San Bernardon raitiovaunupysäkki 6 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

9,6 kautta 10, Asiakkaiden suosikki
Saanut huippuarvosteluja

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Kuntosali
  • Baari

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola ja baari/aulabaari
  • Ulkouima-allas
  • Aamiainen saatavilla
  • Kuntosali
  • Kahvila
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Ilmastointi
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Välipalabaari/deli
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Concierge-palvelut

Kodin mukavuudet (6)

  • Televisio
  • Päivittäinen siivous
  • Pimennysverhot
  • Hissi
  • Minibaari
  • Ylelliset vuodevaatteet
Nykyinen hinta on 149 €
sisältää verot ja maksut
13.9.–14.9.

Suosikkimajoituspaikkamme

Ruokailuelämyksiä
Tämä hotelli houkuttelee makunystyröjä viihtyisällä ravintolallaan, viihtyisällä kahvilallaan ja tyylikkäällä baarillaan. Runsas buffet-aamiainen aloittaa jokaisen kulinaarisen päivän.
Kausiluonteinen uima-allasilo
Tässä hotellissa on kesällä rentoutumiseen tarkoitettu ulkouima-allas. Täydellinen paikka viilentyä ja nauttia auringosta.
Nuku premium-tyyliin
Nukahda uneen ylellisissä vuodevaatteissa ja tyynymenussa. Tässä hotellissa on pimennysverhot, sadesuihkut ja kätevät minibaarit.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 11/11 huonetta

Standard-huone

9,8 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(167 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 32 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä) TAI 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Superior-huone

9,8 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(16 arvostelua)
  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Junior-sviitti

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 60 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Perhehuone (Standard)

  • 70 m²
  • 1 makuuhuone
  • 6 henkilöä
  • 2 parisänkyä ja 2 yhden hengen sänkyä TAI 6 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Perhehuone (Superior)

  • 1 makuuhuone
  • 6 henkilöä
  • 2 parisänkyä ja 2 yhden hengen sänkyä TAI 6 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Standard-huone (parking included)

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(19 arvostelua)
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky TAI 3 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Superior-huone (parking included)

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky TAI 2 yhden hengen suurta sänkyä ja 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Junior-sviitti (parking included)

  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Huone

  • 10 henkilöä
  • Ilmainen Wi-Fi

Huone

  • 1 henkilö
  • Ilmainen Wi-Fi

Huone

  • 4 henkilöä
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Calle Juan de Mata Carriazo 7, Seville, Sevilla, 41018

Lähettyvillä

  • Sevillan kuninkaallinen Alcázar - 6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Plaza de Españan aukio - 7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Maria Luisa -puisto - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Sevillan yliopisto - 10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Sevillan katedraali - 13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • Sevilla (SVQ-San Pablo) – 23 min ajomatka
  • San Bernardon asema – 6 min kävelymatka
  • Seville Santa Justan asema – 21 min kävelymatka
  • Sevilla (XQA-Santa Justan rautatieasema) – 23 min kävelymatka
  • Prado San Sebastián -raitiovaunupysäkki – 6 min kävelymatka
  • San Bernardon raitiovaunupysäkki – 6 min kävelymatka
  • Puerta Jerez -raitiovaunupysäkki – 12 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪Hotel Meliá Sevilla Mosaico - ‬5 min kävelymatka
  • ‪Cafeteria El Jardin - ‬5 min kävelymatka
  • ‪Mr. Beer - ‬6 min kävelymatka
  • ‪Restaurante Italiano San Marcos - ‬5 min kävelymatka
  • ‪Restaurante Nuria - ‬5 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Giralda Center

  • Hotel Giralda Center sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Sevillan kuninkaallinen Alcázar ja Plaza de Españan aukio. Asiakkaat voivat viettää aikaa ulkouima-altaassa, nauttia aterioita kahvilassa tai rentoutua drinkin äärellä baarissa. Muihin palveluihin kuuluu kuntokeskus ja välipalabaari/deli. Matkailijat arvostavat majoituspaikan uima-allasta ja avuliasta henkilökuntaa. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Prado San Sebastián -raitiovaunupysäkki sijaitsee 6 minuutin ja San Bernardon raitiovaunupysäkki 6 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

Hotellin koko

    • 186 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita
    • Avustajaeläimet tervetulleita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa

Pysäköinti

    • Esteetön pysäköinti paikan päällä
    • Autotalli paikan päällä

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 7.00–11.00
  • Ravintola
  • Baari/lounge
  • Kahvila
  • Välipalabaari/deli

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Matkatavarasäilytys
  • Hääpalvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Portteri/kantaja

Tilat

  • Tallelokero vastaanotossa
  • Kuntokeskus
  • Ulkouima-allas
  • Juhlasali

Esteettömyys

  • Hissi
  • Esteetön pysäköinti
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva concierge-tiski
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva uima-allas
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva kuntokeskus
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva business center
  • Pyörätuolille soveltuva ravintola
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva lounge
  • Kaiteet käytävillä
  • Kaiteet portaikoissa
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 40-tuumainen älytelevisio
  • Digitaalikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys
  • Minibaari

Nuku hyvin

  • Tyynyvalikoima
  • Pimennysverhot
  • Äänieristetyt huoneet
  • Ylelliset vuodevaatteet

Henkilökohtainen hygienia

  • Sadesuihkupää
  • Vain suihku
  • Bidee
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Hammasharja ja -tahna (pyynnöstä)

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Puhelin

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero huoneessa

Maksut ja käytännöt

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Buffetaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 20 EUR aikuisille ja 20 EUR lapsille

Lapset ja lisävuoteet

  • Lisävuodemaksu on 70.0 EUR per yö

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.

Vain majoituspaikkaan rekisteröityneet asiakkaat voivat oleskella huoneissa.

Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.

Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.

Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard ja American Express

Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikan rekisteröintinumero VFT/XX/123456

Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Hotel Giralda Center Hotel

Hotel Giralda Center Seville

Hotel Giralda Center Hotel Seville

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Hotel Giralda Center ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Hotel Giralda Center tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Onko majoituspaikassa Hotel Giralda Center uima-allas?

Kyllä, täällä on ulkouima-allas.

Salliiko Hotel Giralda Center lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita.

Mitkä ovat majoituspaikan Hotel Giralda Center sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Mitä tekemistä Hotel Giralda Center ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Hotel Giralda Center tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan ja kuntosalin.

Tarjoaako Hotel Giralda Center ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Millaisella alueella Hotel Giralda Center sijaitsee?

Hotel Giralda Center sijaitsee alueella Sur. Prado San Sebastián -raitiovaunupysäkki on vain 6 minuutin ja Sevillan kuninkaallinen Alcázar vain 9 minuutin kävelymatkan päässä. Matkailijat sanovat, että hotelli sijaitsee loistavalla paikalla.