Cresanto Luxury Suites

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Cresanto Luxury Suites sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista Santorínin kaldera ja Näköalapaikka Oian sinikupolikattoiselle kirkolle. Asiakkaat voivat nauttia aterioista majoituspaikan ravintolassa tai hemmotella itseään kylpylässä hieronta- tai käsi- ja jalkahoidolla. Muihin tämän luksusluokan hotellin palveluihin kuuluu allasbaari, kuntokeskus ja kauden mukainen ulkouima-allas. Matkailijat arvostavat majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa ja aamupalaa.
VIP Access

Arvostelut

9,6 kautta 10, Asiakkaiden suosikki
Saanut huippuarvosteluja

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Kylpylä
  • Ilmainen pysäköinti
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (12)

  • Päivittäinen siivous
  • Ravintola ja baari/aulabaari
  • Täydet kylpyläpalvelut
  • Aamiainen saatavilla
  • Kuntosali
  • Rantapyyhkeitä
  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Allasbaari
  • Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina)
  • Business center
  • Terassi
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Kodin mukavuudet (6)

  • Oma kylpyhuone
  • Erillinen oleskelualue
  • Televisio
  • Puutarha
  • Terassi
  • Päivittäinen siivous
Nykyinen hinta on 239 €
sisältää verot ja maksut
11.10.–12.10.

Suosikkimajoituspaikkamme

Liiketoiminta kohtaa onnen
Tämä hotelli tasapainottelee tuottavuuden ja hemmottelun välillä. Liikekeskus tukee työtavoitteiden saavuttamista, ja kylpyläpalvelut, poreallas ja hieronta tarjoavat täydellisen rentoutumisen.
Ruokailumahdollisuuksia on runsaasti
Tämä hotelli tarjoilee herkullista ruokaa ravintolassaan ja baarissaan. Kokemus alkaa joka päivä ilmaisella buffet-aamiaisella.
Kylpyläpäivän paratiisi
Tässä hotellissa on täyden palvelun kylpylä, joka tarjoaa hierontoja, manikyyrejä ja pedikyyrejä. Poreallas ja kuntosali täydentävät puutarhaympäristöä täydelliseen rentoutumiseen.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 8/8 huonetta

Junior Suite with Inner Courtyard View & Plunge Pool

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Senior Suite with Inner Courtyard View & Plunge Pool

8,6 kautta 10
Loistava
(4 arvostelua)
  • 50 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 suurta parisänkyä

Premium Suite with Sea View and Private Pool

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • Näkymä merelle
  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe-sviitti, poreamme, merinäköala

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(4 arvostelua)
  • Näkymä merelle
  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Lagoon Suite with Sea View and Sharing Pool

9,0 kautta 10
Upea
(9 arvostelua)
  • Näkymä merelle
  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

King Suite with Sea View and Heated Plunge Pool

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(4 arvostelua)
  • Näkymä merelle
  • 55 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)

Honeymoon Suite with Sea View and Heated Pool

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(4 arvostelua)
  • Näkymä merelle
  • 60 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)

Grand Villa with Sea View and Heated Pool

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä merelle
  • 75 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Imerovigli, Santorini, 847 00

Lähettyvillä

  • Santorínin kaldera - 7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Agios Nikolaosin kirkko - 9 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
  • Fira-Oia-kävely - 10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Firan kolme kelloa - 17 min kävelymatka - 1.5 km:n päässä
  • Thiran esihistoriallinen museo - 3 min ajomatka - 2.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Thíra, Kreikka (JTR-Santorínin kansallinen lentoasema) – 15 min ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Zafora - ‬2 min ajomatka
  • ‪Volkan on the Rocks - ‬2 min ajomatka
  • ‪Aegean - ‬6 min kävelymatka
  • ‪Galini Café - ‬17 min kävelymatka
  • ‪Καφέ της Ειρήνης (Irini Cafe) - ‬2 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Cresanto Luxury Suites

  • Cresanto Luxury Suites sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista Santorínin kaldera ja Näköalapaikka Oian sinikupolikattoiselle kirkolle. Asiakkaat voivat nauttia aterioista majoituspaikan ravintolassa tai hemmotella itseään kylpylässä hieronta- tai käsi- ja jalkahoidolla. Muihin tämän luksusluokan hotellin palveluihin kuuluu allasbaari, kuntokeskus ja kauden mukainen ulkouima-allas. Matkailijat arvostavat majoituspaikan avuliasta henkilökuntaa ja aamupalaa.

Yleistä

Hotellin koko

    • 33 huonetta

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00
    • Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
    • Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Asiakkaiden alaikäraja on 18
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18

Lapset

    • Ei vauvansänkyjä

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa (nopeus: 50+ Mbit/s)

Pysäköinti

    • Ilmainen turvallinen omatoiminen pysäköinti paikan päällä

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka
    • Vain aikuisille tarkoitettu

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 8.00–10.30
  • Ravintola
  • Baari/lounge
  • Allasbaari
  • Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina)
  • Välipalabaari/deli

Työskentely

  • Business center

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu-/lippupalvelu
  • Kuivapesula/pesulapalvelut
  • Kampaamo
  • Matkatavarasäilytys
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Portteri/kantaja
  • Rantapyyhkeet
  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Aurinkovarjoja uima-altaalla

Tilat

  • Tallelokero vastaanotossa
  • Puutarha
  • Terassi
  • Kuntokeskus
  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Täyden palvelun kylpylä
  • Vegaaniruokavaihtoehtoja
  • Kasvisruokavaihtoehtoja
  • Paikallisten omistamia ja järjestämiä retkiä ja aktiviteetteja
  • Kaksilasiset ikkunat
  • Vähintään 80 % käytetyistä valaisimista on LED-valaisimia
  • Juhlasali
  • Ulkokalusteet

Esteettömyys

  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 50-tuumainen älytelevisio
  • Satelliittikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi
  • Minibaari
  • Espressokone
  • Kylpytakit ja tohvelit
  • Silitysrauta-/lauta

Nuku hyvin

  • Hypoallergeeniset vuodevaatteet
  • Untuvapeitto
  • Pimennysverhot
  • Äänieristetyt huoneet
  • Turndown-palvelu
  • Ylelliset vuodevaatteet
  • Pillowtop-patja

Nauti olostasi

  • Erillinen oleskelualue

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Sadesuihkupää
  • Vain suihku
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Hammasharja ja -tahna
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus 50+ Mbit/s)

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone)
  • Vain vettä säästäviä suihkuja
  • Vain vettä säästäviä WC-istuimia
  • Opaskirjoja/suosituksia
  • Paikallisia karttoja

Erityisominaisuudet

Kylpylä

Hotelli tarjoaa asiakkaiden käyttöön täyden palvelun kylpylän. Palveluihin kuuluvat hierontapalvelu ja käsi- ja jalkahoidot.

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Kaupunki perii veron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–31.3. välisenä aikana 4.00 EUR per majoitustila per yö
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–31.10. välisenä aikana 15.00 EUR per majoitustila per yö

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Buffetaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 25 EUR per henkilö

Uima-allas, kylpylä ja kuntosali (jos saatavilla)

  • Uima-allasta voi käyttää klo 11.00–19.30
  • Kausiluontoinen uima-allas on käytettävissä huhtikuusta lokakuuhun
  • Hierontapalvelut tulee varata etukäteen ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan ennen matkaa. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilömaksuja voidaan veloittaa, ja niiden summa riippuu majoituspaikan käytännöistä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen.
Vain majoituspaikkaan rekisteröityneet asiakkaat voivat oleskella huoneissa.
Tässä majoituspaikassa ei ole hissiä.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa ja Mastercard
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla.
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 500 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 1219213
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Cresanto Luxury Suites
Cresanto Luxury Suites Hotel
Cresanto Luxury Suites Santorini
Cresanto Luxury Suites Hotel Santorini

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako Cresanto Luxury Suites ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, Cresanto Luxury Suites tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Onko majoituspaikassa Cresanto Luxury Suites uima-allas?

Kyllä, täällä on kauden mukainen ulkouima-allas. Asiakkaat voivat käyttää uima-allasta klo 11.00–19.30.

Salliiko Cresanto Luxury Suites lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita.

Tarjoaako Cresanto Luxury Suites pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä, paikan päällä on tarjolla ilmainen omatoiminen pysäköinti.

Mitkä ovat majoituspaikan Cresanto Luxury Suites sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00. Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Mitä tekemistä Cresanto Luxury Suites ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Cresanto Luxury Suites tarjoaa asiakkaiden käyttöön kylpylän, kauden mukaisen uima-altaan sekä kuntosalin ja puutarhan.

Tarjoaako Cresanto Luxury Suites ravintolapalveluita tai onko sen lähiseudulla ravintoloita?

Kyllä, paikan päällä on ravintola.

Millaisella alueella Cresanto Luxury Suites sijaitsee?

Cresanto Luxury Suites sijaitsee vain 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Santorínin kaldera ja 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Skaroksen kallio. Matkailijat pitävät tästä hotellista sen käveltävän sijainnin ansiosta.