B&B Hotel Hamburg-Wandsbek

Hotelli

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

B&B Hotel Hamburg-Wandsbek sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista Hampurin kaupungintalo ja Miniatur Wunderland. Lisäksi Hamburg Messe and Congress (messu- ja kongressikeskus) ja Elbphilharmonie sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Wandsbeker Chausseen asema sijaitsee 4 minuutin ja Friedrichsbergin S-Bahn-asema 6 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Savuton

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (5)

  • Siivous kerran yöpymisen aikana
  • Aamiainen saatavilla
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Ilmastointi
  • Myyntiautomaatti

Kodin mukavuudet (5)

  • Hissi
  • Taulutelevisio
  • Siivous rajoitetusti
  • Äänieristetyt huoneet
  • Hiustenkuivaaja
Nykyinen hinta on 70 €
sisältää verot ja maksut
2.8.–3.8.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 4/4 huonetta

Kahden hengen huone

8,6 kautta 10
Loistava
(14 arvostelua)
  • 16 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä)

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(12 arvostelua)
  • 16 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kolmen hengen huone

  • 19 m²
  • 3 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Neljän hengen huone

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(8 arvostelua)
  • 19 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 kerrossänky (74–100 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
Brauhausstraße 24, Hamburg, 22041

Lähettyvillä

  • Wandsbek Quarree - 4 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Hammerin puisto - 17 min kävelymatka - 1.5 km:n päässä
  • Koirapuisto - Dulsberg - 5 min ajomatka - 1.7 km:n päässä
  • Horner Rennbahn -laukkarata - 6 min ajomatka - 2.3 km:n päässä
  • Kunstforum - 7 min ajomatka - 2.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Hampurin lentokenttä (HAM) – 29 min ajomatka
  • Hamburg Finkenwerderin lentoasema (XFW) – 53 min ajomatka
  • Lyypekki (LBC) – 59 min ajomatka
  • Barmbekin juna-asema – 3 min ajomatka
  • Hasselbrookin juna-asema – 12 min kävelymatka
  • Hamburg-Wandsbekin juna-asema – 18 min kävelymatka
  • Wandsbeker Chausseen asema – 4 min kävelymatka
  • Friedrichsbergin S-Bahn-asema – 6 min kävelymatka
  • Wandsbek Marketin U-Bahn-asema – 9 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪Backlava - ‬3 min kävelymatka
  • ‪Sepideh - ‬4 min kävelymatka
  • ‪bok - ‬4 min kävelymatka
  • ‪Extra Wurst - ‬5 min kävelymatka
  • ‪Zaytuna - ‬4 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

B&B Hotel Hamburg-Wandsbek

  • B&B Hotel Hamburg-Wandsbek sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteista Hampurin kaupungintalo ja Miniatur Wunderland. Lisäksi Hamburg Messe and Congress (messu- ja kongressikeskus) ja Elbphilharmonie sijaitsevat lyhyen ajomatkan päässä. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Wandsbeker Chausseen asema sijaitsee 4 minuutin ja Friedrichsbergin S-Bahn-asema 6 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 114 huonetta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00
    • Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
DONE

Lemmikit

    • Lemmikit sallitaan*
    • Avustajaeläimet tervetulleita
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi huoneissa
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Ei pysäköintimahdollisuutta paikan päällä
DONE

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen (lisämaksusta) arkipäivisin klo 6.00–10.00

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Tilat

  • Ostoskeskus paikan päällä

Esteettömyys

  • Hissi

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • Taulutelevisio

Ole kuin kotonasi

  • Ilmastointi ja lämmitys

Nuku hyvin

  • Äänieristetyt huoneet
  • Lakanat

Henkilökohtainen hygienia

  • Vain suihku
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmainen Wi-Fi

Muuta

  • Siivous kerran yöpymisen aikana

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Kaupunki perii veron, joka maksetaan majoituspaikassa. Poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 6.00 EUR per henkilö per yö

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Buffetaamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 13.9 EUR aikuisille ja 6.90 EUR lapsille

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lemmikeistä veloitetaan 12 EUR:n suuruinen lisämaksu per lemmikki per päivä

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard ja American Express
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

B B Hotel Hamburg Wandsbek
B&b Hamburg Wandsbek Hamburg
B&B Hotel Hamburg-Wandsbek Hotel
B&B Hotel Hamburg-Wandsbek Hamburg
B&B Hotel Hamburg-Wandsbek Hotel Hamburg

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako B&B Hotel Hamburg-Wandsbek ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, B&B Hotel Hamburg-Wandsbek tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko B&B Hotel Hamburg-Wandsbek lemmikit?

Kyllä, lemmikit ovat tervetulleita. 12 EUR:n suuruinen maksu veloitetaan per lemmikki per päivä. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Tarjoaako B&B Hotel Hamburg-Wandsbek pysäköintipaikkoja paikan päällä?

B&B Hotel Hamburg-Wandsbek ei valitettavasti tarjoa paikan päällä olevia pysäköintipaikkoja.

Mitkä ovat majoituspaikan B&B Hotel Hamburg-Wandsbek sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa. Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00. Kontaktiton uloskirjautuminen on saatavilla.

Onko majoituspaikassa B&B Hotel Hamburg-Wandsbek kasino?

Ei, tässä hotellissa ei ole kasinoa, mutta lähialueelta löytyy Casino Esplanade (8 minuutin ajomatkan päässä).

Millaisella alueella B&B Hotel Hamburg-Wandsbek sijaitsee?

B&B Hotel Hamburg-Wandsbek sijaitsee kohteessa Wandsbek, ja Wandsbeker Chausseen asema on vain 4 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

B&B Hotel Hamburg-Wandsbek – arvostelut

8,8

Loistava

8,8

Siisteys

8,2

Palvelut/mukavuudet

9,0

Henkilökunta ja palvelu

8,8

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Ystävällinen henkilökunta.
Markku, 7 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Huone

Hyvä perushotelli
2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Erittäin siisti ja hyvä hotelli yöpymiseen

Erittäin siisti ja hyvä perhehuone, jossa oli tehokas ilmastointi. Helppo saavuttaa julkisella liikenteellä keskustasta, ja ruokakauppakin on heti kadun toisella puolella. Junan myöhästymisen takia kirjauduimme sisään vasta yhden jälkeen yöllä, mutta kaikki sujui ongelmitta. Hotels.comin kuvat vastasivat hyvin todellisuutta.
1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Mulava hotelli erinomaisella sijainnilla

Mukava hotelli lyhyen junamatkan päässä Hampurin keskustasta. Mukava sänky ja siisti kylpyhuone. Aamiainen oli hyvä ja wifi toimi mainiosti. Hotellin vieressä pari isoa ruokakauppaa, apteekki ja palvelut. Pysäköinti lähikaduilla pääosin ilmaista, viereinen parkkitalo auki 7-22 ja 24h pysäköinti mahdollista (4,50€/vuorokausi).
Tuomas, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Praktisches und gemütliches Zimmer, alles sehr sauber, guten Anbindung an den ÖPNV, viele Einkaufsmöglichkeiten in der Nähe.
Rebecca, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

clean room and friendly staff. break first was good too
SEISUKE, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Sehr angenehmer Aufenthalt
Marc, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tolles Hotel, super Preis-Leistung-Verhältnis
Julia, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Helpful staff, easy functional room. Convenient location
Emily, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Tolles Zimmer
Rene, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Sehr herzlicher Empfang, besonders freundliche Mitarbeiter, schnelle administrative Abwicklung (Check-In und Check-Out), leckeres Frühstück, schönes ruhiges Zimmer, Top!
Melanie, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Gute Unterkunft für kurzen Aufenthalt
Kristin, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Happy new year
Du Heum, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Mir war spätes Einchecken wichtig. Das wenige Personal war sehr nett und höflich. Gute Anbindung an S- und U-Bahn. Das Zimmer war zweckmäßig. Im Bad roch es vom Ausfluss etwas streng. Das Frühstück war in Ordnung, die Brötchen fand ich lecker.
Stefan, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Es fehlen ein paar Steckdosen am Bett, Zimmer war ok, Sauberkeit auch - der Fön allerdings total speckig und unangenehm. Lage mit der Nähe zu U- und S-Bahn genau richtig. Parken im Parkhaus nebenan bequem und für Hamburg sehr günstig.
Maren, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Budget hotel, basic, good and affordable breakfast.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

sehr freundlich,aufmerksam, sehr saubere Zimmer, wir würden es immer wieder buchen
Sarah, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Sehr einfache Zimmer,,Teppichboden fleckig und Bad recht abgenutzt, kein Wasserkocher in Zimmer oder an der Rezeption vorhanden.
Bernhard, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Perfetto

la camera bella confortevole e in buona posizione
Roberta, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Nice staff :)
Erkki, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Sehr zu Empfehlen
Nicol Claudia, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Sehr ordentliches Hotel mit freundlichem Service. Mir hat auch gut gefallen, dass es sich sehr nah an der U S Bahn Linie befindet.
Kenji, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Wonderful

Wonderful hotel with good size rooms and comfortable beds. Just down the road from the trains so getting around was never an issue.
matthew, 8 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

excellent service and facilities. Staff extremely friendly and helpful.
Antonio, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Straight forward checkin, friendly and helpful staff. Small very clean room, thank you!
Ray J, 1 yön matka