APA Hotel Akihabara Ekikita

3.0 tähden majoituspaikka
Kaupungin keskustassa sijaitseva hotelli lyhyen matkan päässä kohteesta Sensoji-temppeli

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

APA Hotel Akihabara Ekikita sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Ameyokon markkinat ja Uenon puisto. Voit hyödyntää ilmasiet edut, joihin kuuluu muun muassa langaton internetyhteys ja kiinteä internetyhteys. Lisäksi Sensoji-temppeli ja Tokion keisarillinen palatsi sijaitsevat vain 5 minuutin kävelymatkan päässä. Avulias henkilökunta ja sijainti ovat myös asioita, joita matkailijat arvostavat. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Naka-Okachimachin asema sijaitsee 6 minuutin ja Suehirochon asema 6 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Savuton

Tärkeimmät palvelut/mukavuudet (7)

  • Päivittäinen siivous
  • Aamiainen saatavilla
  • Maksullinen itsepalvelupysäköinti
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Myyntiautomaatti
  • Ilmaiset sanomalehdet aulassa
  • Matkatavarasäilytys

Kodin mukavuudet (6)

  • Oma kylpyhuone
  • Televisio
  • Päivittäinen siivous
  • Pimennysverhot
  • Hissi
  • Säädeltävä ilmastointi huoneessa
Nykyinen hinta on 55 €
17.8.–18.8.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 6/6 huonetta

Standard-huone, tupakointi kielletty (1 Guest)

9,0 kautta 10
Upea
(57 arvostelua)
  • 12 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Standard-huone, tupakointi kielletty (for 2 Guests)

9,0 kautta 10
Upea
(19 arvostelua)
  • 12 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Standard Single Room

  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Standard Twin Room

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Standard Double Room

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen deluxe-huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 22 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Kartta
1-29-2 Taito, Taito, Tokyo, Tokyo, 110-0016

Lähettyvillä

  • Akihabaran sähköinen kaupunki - 3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Mandarake-kompleksi - 9 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
  • Ameyokon markkinat - 9 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
  • Kandan pyhäkkö - 10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Uenon puisto - 12 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • Tokio (HND-Haneda) – 29 min ajomatka
  • Tokio (NRT-Naritan kansainvälinen lentoasema) – 65 min ajomatka
  • Akihabaran asema – 5 min kävelymatka
  • JR Akihabaran asema – 7 min kävelymatka
  • Okachimachin asema – 9 min kävelymatka
  • Naka-Okachimachin asema – 6 min kävelymatka
  • Suehirochon asema – 6 min kävelymatka
  • Iwamotochon asema – 10 min kävelymatka

Ravintoloita

  • ‪MOGRA - ‬3 min kävelymatka
  • ‪超ごってり麺 ごっつ - ‬2 min kävelymatka
  • ‪ラーメン イエロー - ‬2 min kävelymatka
  • ‪なぜ蕎麦にラー油を入れるのか。 - ‬2 min kävelymatka
  • ‪秋葉原魚金 - ‬4 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

APA Hotel Akihabara Ekikita

  • APA Hotel Akihabara Ekikita sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Ameyokon markkinat ja Uenon puisto. Voit hyödyntää ilmasiet edut, joihin kuuluu muun muassa langaton internetyhteys ja kiinteä internetyhteys. Lisäksi Sensoji-temppeli ja Tokion keisarillinen palatsi sijaitsevat vain 5 minuutin kävelymatkan päässä. Avulias henkilökunta ja sijainti ovat myös asioita, joita matkailijat arvostavat. Majoituspaikka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä julkisen liikenteen yhteyksistä: Naka-Okachimachin asema sijaitsee 6 minuutin ja Suehirochon asema 6 minuutin kävelymatkan päässä.

Yleistä

DONE

Hotellin koko

    • 181 huonetta
DONE

Saapuminen/lähteminen

    • Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 5.00.
    • Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
    • Express-sisäänkirjautuminen/-uloskirjautuminen saatavilla
    • Aikainen sisäänkirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
    • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18 vuotta
    • Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00
    • Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
    • Myöhäinen uloskirjautuminen mahdollista saatavuuden mukaan
DONE

Erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen

    • Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
    • Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
    • Tämän majoituspaikan aamiainen tarjoillaan lähistöllä sijaitsevassa ravintolassa, johon on 400 metrin matka.
DONE

Sisäänkirjautumisen vaatimukset

    • Luottokortti, pankkikortti tai käteistakuumaksu vaaditaan satunnaisten kulujen varalta
    • Virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus saatetaan vaatia
    • Sisäänkirjautumisen alaikäraja on 18
DONE

Lapset

    • Korkeintaan 5 vuotta vanhat lapset voivat yöpyä ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
DONE

Lemmikit

    • Lemmikkejä ei sallita
    • Avustajaeläimet tervetulleita
WIFI

Internet

    • Ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa
    • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys huoneissa
LOCAL_PARKING

Pysäköinti

    • Kattamaton itsepalvelupysäköinti paikan päällä (3500 JPY per yö)
    • Esteetön pysäköinti paikan päällä
    • Paikan päällä rajoitetusti pysäköintipaikkoja
DONE

Muut tiedot

    • Savuton majoituspaikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Mannermainen aamiainen (lisämaksusta) päivittäin klo 7.00–11.00

Lasten kanssa matkustaville

  • Lapset majoittuvat ilmaiseksi (katso lisätiedot)

Palvelut

  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Ilmaiset sanomalehdet aulassa
  • Matkatavarasäilytys

Esteettömyys

  • Pistekirjoitetut opasteet
  • Hissi
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Esteetön pysäköinti
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Kaiteet käytävillä
  • Pyörätuoleja saatavilla paikan päällä
  • Hyvin valaistu kulkutie sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkutie sisäänkäynnille
  • Korkeapintainen kokolattiamatto huoneissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Viihdykettä

  • 50-tuumainen taulutelevisio
  • Satelliittikanavat

Ole kuin kotonasi

  • Säädeltävä ilmastointi ja lämmitys
  • Vedenkeitin
  • Tohvelit
  • Silitysrauta/-lauta (pyynnöstä)

Nuku hyvin

  • Tyynyvalikoima
  • Untuvapeitto
  • Pimennysverhot
  • Lakanat

Nauti olostasi

  • Huoneessa tarjottava hierontapalvelu

Henkilökohtainen hygienia

  • Yksityinen kylpyhuone
  • Syvä kylpyamme
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Bidee
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet
  • Hammasharja ja -tahna
  • Vessapaperi

Yhteydenpito

  • Työpöytä
  • Ilmaiset sanomalehdet
  • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Puhelin
  • Työtuoli

Ruoka ja juoma

  • Minijääkaappi
  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Päivittäinen siivous
  • Paikallisia karttoja

Maksut ja käytännöt

Pakolliset lisämaksut

Sinua pyydetään maksamaan seuraavat majoituspaikan veloittamat maksut sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavia veroja:
  • Majoituspaikka voi periä kaupunkiveron, jonka suuruus on 100–10 000 JPY per henkilö, per yö yökohtaiseen huonehintaan perustuen. Poikkeuksia voidaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan käyttämällä varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Mannermainen aamiainen tarjotaan lisämaksusta, joka on noin 1100 JPY aikuisille ja 1100 JPY lapsille
  • Aikainen sisäänkirjautuminen on mahdollista lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on mahdollista lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Lemmikit

  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Pysäköinti

  • Kattamaton omatoiminen pysäköinti maksaa 3500 JPY per yö

Käytännöt

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
Paikan päällä on asiakkaiden turvana palosammutin.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit, mobiilimaksut ja käteisen.
Hyväksytyt luottokortit: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International ja Union Pay
Mobiilimaksuvaihtoehtoja ovat: PayPay, Merpay ja R Pay.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tunnetaan myös nimellä

Apa Akihabara Ekikita Tokyo
APA Hotel Akihabara Ekikita Hotel
APA Hotel Akihabara Ekikita Tokyo
APA Hotel Akihabara Ekikita Hotel Tokyo

Usein kysytyt kysymykset

Tarjoaako APA Hotel Akihabara Ekikita ilmaisen peruutusoikeuden ja täyden hyvityksen?

Kyllä, APA Hotel Akihabara Ekikita tarjoaa täysin hyvitettäviä huoneita sivustollamme. Hyvitettävän huoneen voi peruuttaa siihen asti, kunnes sisäänkirjautumiseen on muutama päivä aikaa majoituspaikan peruutuskäytännöistä riippuen. Muista vain tarkistaa tarkat ehdot ja rajoitukset majoituspaikan peruutuskäytännöistä.

Salliiko APA Hotel Akihabara Ekikita lemmikit?

Lemmikkejä ei valitettavasti sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita.

Tarjoaako APA Hotel Akihabara Ekikita pysäköintipaikkoja paikan päällä?

Kyllä. Omatoiminen pysäköinti maksaa 3500 JPY per yö. Pysäköintipaikkojen määrä saattaa olla rajoitettu.

Mitkä ovat majoituspaikan APA Hotel Akihabara Ekikita sisään- ja uloskirjautumisajat?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 5.00. Aikaisesta sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu (saatavuuden mukaan). Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00. Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla maksusta (saatavuuden mukaan). Express-sisäänkirjautuminen ja express-uloskirjautuminen sekä kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Mitä tekemistä APA Hotel Akihabara Ekikita ja sen lähiympäristö tarjoavat?

Suositeltuihin vierailukohteisiin kuuluvat Sensoji-temppeli (3 km:n päässä) ja Tokion keisarillinen palatsi (3,1 km:n päässä), sekä Tokionlahti (6,4 km:n päässä) ja Toyosun markkinat (8,2 km:n päässä).

Löytyykö majoituspaikasta APA Hotel Akihabara Ekikita yksityisillä porealtailla varustettuja huoneita?

Kyllä, jokaisesta huoneesta löytyy syvä kylpyamme.

Millaisella alueella APA Hotel Akihabara Ekikita sijaitsee?

APA Hotel Akihabara Ekikita sijaitsee alueella Akihabara. Naka-Okachimachin asema on vain 6 minuutin ja Ameyokon markkinat vain 11 minuutin kävelymatkan päässä. Matkailijat pitävät hotellin keskeisestä sijainnista.

Arvostelut

APA Hotel Akihabara Ekikita – arvostelut

8,8

Loistava

9,0

Siisteys

8,8

Palvelut/mukavuudet

9,2

Henkilökunta ja palvelu

8,8

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very nice location, close to pretty much all Tokyo parts. Great hotel and lovely staff
Ayoub, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

The hotel room was very clean, comfortable, and well-maintained throughout our stay. We had a great experience and would definitely book here again next time!
Ma Clarizel, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

I loved my stay at this hotel and will definitely come here again when I stay in japan
Isaac, 7 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great rooms.. clean staff was very courteous and was perfect stay.
MIHIR BHARATKUMAR, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Clean room, helpful staff, perfect location to train station
Leinani, 6 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Sugoi 😎
Christopher, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Close to everything I need.
Rikio, 9 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

チェックインチェックアウトがスムーズでした。
Ryoko, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

浴室トイレが狭く
Masami, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very nice hotel
PO, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

一樓有無人商店,附近也有超商。 備品齊全
BO JEN, 5 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Great staff, very clean room and amenities.
Kin Hung George, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

There are plenty of local eateries and convenience stores nearby to make it very easy to grab a bite to eat with friends. The staff cleaned my room very well, an were accommodating when I needed a response in English.
Jonathan, 11 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

They have clean rooms and clean rooms every three days. The staff are very helpful. Ac is regulated through the whole building. Shops are close by so its very convenient
Jonnie Ray, 26 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

除了離車站有點遠,隔音稍差之外,其他都很不錯
CHIA YU, 2 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Have stayed here twice always great!
Simm, 8 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

基本上整潔,入住簡單
Ling Sum, 4 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

ca. 10 min Laufweg von der JR Station Akihabara/ Electric Town entfernt
Daniel, 3 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

Very affordable excellent location
johnathan, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

8/10 Erittäin hyvä

Es algo pequeño pero muy bien ubicada si quieres recorrer Akihabara hasta el anochecer
omar jared, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

6/10 Hyvä

Odalar fazla küçük , iki bavul aynı anda açılmıyor.
Sinem ezgi, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

スタッフの対応が親切
Shin, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

荷物の預かりやチェックインなど、私がスマホ操作をモタモタしていた際に、声掛けをしていただき素早い対応をしていただき、また室内も大変綺麗で気持ちよく宿泊できました。 首都高が近くにあり、交通の音がどうしても室内に聞こえてしまいますね。私は全く気にしませんが、他のお客様から苦情等が出ないことをお祈りします。
naoaki, 1 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

APA Service was fantastic,
Dashiell, 9 yön matka
Tarkistettu arvostelu

10/10 Poikkeuksellisen hyvä

良かった
tomoya, 1 yön matka